SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonası Sakarya’da Devam Ediyor

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun faaliyet takviminde yer alan Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın 4. ayağı devam ediyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bu heyecan verici etkinlik, 54 Otomobil Sporları Kulübü tarafından ICRYPEX ana sponsorluğunda, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve AEF Otomotiv’in katkılarıyla düzenleniyor. Yarışlar, dün Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen temsili start ile başlamıştı ve bugün mukavemet etabına geçildi.

Kömürlük Mahallesi’ndeki özel pistte, 14 farklı ilden gelen 18 araçta toplamda 36 yarışmacı, bu şampiyonada büyük bir rekabet içinde yer alıyorlar. Zorlu parkurda, sporcular araçlarını ve yeteneklerini sınırlarına kadar zorluyorlar.

Bu heyecan verici yarışlar, off-road tutkunları için muhteşem bir deneyim sunuyor ve Türkiye’nin dört bir yanından gelen sporcuların bir araya gelerek yeteneklerini sergilediği bir platform olma özelliğini taşıyor. Şampiyona, off-road sporunun Türkiye’deki büyümesine katkı sağlayan önemli etkinliklerden biri olarak öne çıkıyor.

İLGİLİ HABER Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final İlk Maçlarını Yönetecek Hakemler Açıklandı
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun faaliyet takviminde yer alan Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın 4. ayağı devam ediyor.

54 Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Bilal Bakan, basın mensuplarına, organizasyonun 7. kez Sakarya’da yapılmasının gururunu yaşadıklarını söyledi.

Mukavemet etabında yarışmacıların kıyasıya yarıştığını aktaran Bakan, “Organizasyonumuz çok güzel başladı. İnşallah güzel devam edip sonu da güzel göreceğiz. Şehrimizin tanıtımı için spora verdiği katkılardan dolayı özellikle Sakarya Büyükşehir Belediyemize ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

petlas-2023-turkiye-off-road-sampiyonasi2-min.jpg

Mukavemet etabının dört bölümden oluştuğunu ve sporcuların yaklaşık 10 kilometrelik parkuru tek tur atarak tamamladığını kaydeden Bakan, “10 kilometrelik etabımız 17 kapıdan oluşuyor. Yarışmacılarımız kapılara değmeden en kısa sürede parkuru tamamlamaya çalışıyor. İnşallah arabalarını sağ salim ulaştırıp yarınki organizasyonda da yarışma şansı bulurlar.” diye konuştu.

Şampiyona, Karaköy’deki Spor Ada Otomobil ve Motor Sporları Tesisi’nde yarın düzenlenecek seyirci etaplarıyla sona erecek.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler