SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa » Spor »

Tevfik Yamantürk Kimdir? Aslen Nereli, Serveti Ne Kadar?

Beşiktaş’ın başkan adayları arasında gösterilen Tevfik Yamantürk ismi siyah beyazlı taraftarların radarına girenlerdendir. Peki ama Tevfik Yamantürk aslen nereli, ne iş yapmakta ve serveti ne kadardır?

Yayınlanma:
ABONE OL

Beşiktaş’ta olağanüstü seçim kararının alınması sonrasında ismi Başkan adayları arasında geçen Tevfik Yamantürk, siyah beyazlı taraftarlarca merak edilmektedir. Süper Lig ve Avrupa kupalarında alınan kötü sonuçlar sonrasında teknik direktör Şenol Güneş’in istifası sonrasında yönetimde olağanüstü seçim kararı alınca Tevfik Yamantürk ismi ön planda yer aldı.

Tevfik Yamantürk Kimdir?

1956 yılında Ankara’da dünyaya gelen Tevfik Yamantürk 57 yaşındadır. İlköğrenimini Ankara TED Koleji’nde başarı ile tamamlayan Yamantürk daha sonrasında orta öğrenimini de Adana TED Koleji’nde liseyi ise İstanbul Moran Lisesi’nde bitirdi. ABD’de de lisans eğitimi alan Yamantürk, San Diego National University İşletme bölümünden mezun olduktan sonra aynı okuldan işletme alanında Yüksek Lisans yaptı.

Tevfik Yamantürk

İLGİLİ HABER Ziraat Türkiye Kupası’nda Yarı Final İkinci Maçlarının Programı Belli Oldu
Beşiktaş’ın başkan adayları arasında gösterilen Tevfik Yamantürk ismi siyah beyazlı taraftarların radarına girenlerdendir. Peki ama Tevfik Yamantürk aslen nereli, ne iş yapmakta ve serveti ne kadardır?

1982 yılından bu yana Güriş grubuna ait şirketlerde Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Üye olarak görevini sürdürmekte olan Tevfik Yamantürk, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Beşiktaş Divan Kurulu koltuğuna 2017 yılında oturan Tevfik Yamantürk başarılı bir iş insanıdır. Babasından devraldığı aile şirketini Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarından biri haline getiren Yamantürk çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler