SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Toruk MAGIC Derin Teknoloji, 2.5 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Teknopark İstanbul’un Beyoğlu Kuluçka Merkezi Cube Beyoğlu şirketlerinden Toruk MAGIC Derin Teknoloji, mobil elektronik ve iletişim cihazları ticareti alanında faaliyet gösteren iş insanı Sinem Dede’den 2.5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Toruk MAGIC Derin Teknoloji, Teknopark İstanbul’un Beyoğlu Kuluçka Merkezi Cube Beyoğlu’nda faaliyet gösteren bir şirket olarak, mobil elektronik ve iletişim cihazları ticareti alanında faaliyet gösteren iş insanı Sinem Dede’den 2.5 milyon dolar değerlemeye sahip bir yatırım aldı.

Toruk MAGIC Derin Teknoloji, makine öğrenimi ve yapay zekâ temelli yazılımlar geliştirerek, inovasyonun öncüsü olmayı hedefliyor. Bu yazılımlar, doğru ürünleri ve hizmetleri doğru müşterilere yönlendirme konusunda önemli bir rol oynuyor.

Teknopark İstanbul’un Beyoğlu Kuluçka Merkezi Cube Beyoğlu’nda faaliyetlerine devam eden Toruk MAGIC Derin Teknoloji, kurumsal hizmet olarak kullanılan MAGIC (Anlamlı Yapay Mantık) yöntemini, “dijital tanıtım süreçlerine adalet getirecek” kiralanabilir yazılım hizmeti (SaaS) yapısına çevirecek bir proje üzerinde çalışıyor. Proje, ücretli ve ücretsiz tüm dijital pazarlama metotlarını içerisinde barındırırken, en önemli özelliğinin doğru müşteriye doğru ürünü göstermesi olduğu belirtiliyor.

İLGİLİ HABER Teknosa Yeni Mağazasını Edirne’de Açtı
Teknopark İstanbul’un Beyoğlu Kuluçka Merkezi Cube Beyoğlu şirketlerinden Toruk MAGIC Derin Teknoloji, mobil elektronik ve iletişim cihazları ticareti alanında faaliyet gösteren iş insanı Sinem Dede’den 2.5 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı.

Toruk MAGIC Deep Tech, geliştirdiği MAGIC yöntemi sayesinde pazarlama maliyetlerini azaltırken aynı zamanda satış miktarını artırıyor. Bu yöntem, Türkiye’den Avrupa’ya, Avrupa’dan ABD’ye kadar her coğrafyada gerekli lokasyon optimizasyonlarıyla aynı başarıyı elde ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Toruk MAGIC Derin Teknoloji’nin CTO’su Alihan Çetin, yapay zekâ ve makine öğreniminin henüz kullanılmaya başladığı bu günlerin aslında geleceğe ışık tuttuğunu belirterek, derin teknoloji alanına yatırım yapmayan ve kendini yenilemeyen işletmelerin zorlanabileceğini aktardı.

Alınan yatırımın MAGIC SaaS projesini geliştirmek ve uluslararası arenada boy göstermek için güzel bir imkan oluşturduğunu bildiren Çetin, “Yapay zekanın popüler olmadığı günlerde biz, MAGIC zekasının internet evrenindeki arama motorlarını, sosyal medya hesaplarını, internet reklamlarını eğitmesi için çalışıyorduk. Artık MAGIC sayesinde doğru kişiye doğru içeriği gösterebiliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“Temel motivasyonumuz yenilikçi fikirlerin, projelerin gelişimine ortam sağlamak”

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ise Teknopark İstanbul’da temel motivasyonlarının her zaman yenilikçi fikirlerin, projelerin gelişimine ortam sağlamak olduğunu kaydetti.

12 üniversiteye ev sahipliği yapan derin teknoloji merkezi Teknopark İstanbul’un ve Türkiye’nin kendi tematik alanlarında ilk kuluçka merkezi olan Cube Beyoğlu’nun İstanbul’un kalbinde, aynı anda 400 girişimciye hizmet sunan bir ekosistem olduğunu belirten Topçu, şunları kaydetti:

“Türkiye Yüzyılı’nın inşasında önemli bir adım olan Cube Beyoğlu’nda en önem verdiğimiz şey; projelerin gelişimine ortam sağlamak ve bölgemizin lider Teknoparkı olmak için çalışmak. Kuluçka merkezlerimizin ekosisteminde yer alan girişimcilere sunduğumuz olanaklardan bazıları ise; ihtiyaç ve talebe göre belirlenen alanlarda eğitim ve etkinlikler, düzenli mentorluk, aylık periyotlarda durum takibi ve girişim gruplarıyla bir araya gelme, üniversiteler, kurumsal/global firmalar ile iş birlikleri ve yatırımcılarla birebir görüşme şeklinde.

Toruk MAGIC Derin Teknoloji, Beyoğlu Kuluçka Merkezi Cube Beyoğlu ekosistemi içinde faaliyetlerine devam eden, makine öğrenimi ile yapay zekâ temelli yazılımlar geliştiren bir şirket. Geliştirdikleri proje ile ‘dijital tanıtım süreçlerine adalet getirecek kiralanabilir yazılım hizmeti’ sunma hedefi taşıyorlar. Üzerinde çalıştıkları ‘yapay zekayı eğiten dijital pazarlama modelinin geliştirilmesi’ projeleri için yatırım almaları hem ülkemiz hem de Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezimiz adına gurur verici bir gelişme. Bu projede emeği olan herkesi kutluyor, yatırım yapan iş insanımıza da teşekkürlerimi iletiyorum.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler