SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“7. Uluslararası Adana Lezzet Festivali” İçin Tanıtım Etkinliği Yapıldı

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, şunları ifade etti: "Adana'nın turizm sektöründeki öncüsü, en dikkat çekici yönü gastronomisi, zengin lezzetleri, özgün mutfağı, misafirperverliği ve özgün sunum tarzıdır."

Yayınlanma:
ABONE OL

Ortaköy Feriye’de gerçekleşen “7. Uluslararası Adana Lezzet Festivali” tanıtım etkinliği sırasında konuşan Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, şehirlerinin çeşitli alanlarda büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti.

Tarım ve sanayi alanında önemli bir yere sahip olan Adana’nın aynı zamanda turizm açısından da büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtti. Vali Köşger, bu yılki festivalin temasının “100’üncü Yılında Cumhuriyet Lezzetleri” olduğunu ve bu etkinlikle şehrin zengin gastronomik mirasını vurgulamayı amaçladıklarını dile getirdi.

Köşger, Adana’nın en büyük özelliğinin gastronomi mutfağı, kendine özgü pişirme, sunma ve ikram etme, misafirlerini ağırlama alışkanlığı olduğunu dile getirerek, “Turizmi geliştirmek istiyorsanız bir dinamo veya lokomotif belirlemeniz lazım. Adana’nın turizmdeki lokomotifi gastronomidir, lezzettir, mutfağıdır, misafirperverliğidir, sunum tipidir. Gözünüz şenlensin, gönlünüz doysun. Arkasından tabii ki o enfes yemekleri, damak çatlatan lezzetleri ile bedeniniz ve ruhunuz doysun. Onun garantisini veriyorum.” dedi.

İLGİLİ HABER Tırda Samanların Arasına Gizlenmiş 305 Kilogram Uyuşturucu Bulundu
Adana Valisi Yavuz Selim Köşger, şunları ifade etti: "Adana'nın turizm sektöründeki öncüsü, en dikkat çekici yönü gastronomisi, zengin lezzetleri, özgün mutfağı, misafirperverliği ve özgün sunum tarzıdır."

Ülkenin her köşesinin güzel, kendine özgü değerleri ve özellikleri olduğunu, turizmde ve gastronomi alanında Adana’yı en iyi yerlere getireceklerini ifade eden Köşger, festivali daha iyi hale getirmeyi başaracaklarını bildirdi.

“Adana’mızın Değerlerinin Tanıtımı Güzel Bir Şekilde Yapılıyor”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise lezzeti, kültürü, sanatı, doğası, iklimi ve tarihi kimliği son derece zengin ve güzel bir şehrin mensupları olduklarını belirtti.

Adana’nın “festivaller kenti” olduğunu vurgulayan Karalar, “Altın Koza Film Festivali’ni yeni icra ettik. Diğer festivallerimiz Türkiye genelinde ve uluslararası alanda yankı buluyor. Adana’mızın değerlerinin tanıtımı güzel bir şekilde yapılıyor. Valilerimiz Adanalı gibi çalışıyorlar. Medya ve basınımızın da Adana’nın tanıtımında çok önemli katkısı var. 6-8 Ekim’de yapılacak Lezzet Festivalimiz için herkesi Adana’ya davet ediyoruz.” diye konuştu.

7-uluslararasi-adana-lezzet-festivali2-min.jpg

Konuşmaların ardından Adana’nın lezzetleri tanıtılırken Karalar, ocak başında ustalarla kebap ve ciğer hazırladı.

Tanıtıma, teknik direktör Fatih Terim, sanatçı Haluk Levent, şef Somer Sivrioğlu, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ ile bazı davetliler katıldı.

Yeni Adana Müzesi Konferans Salonu’nda 6 Ekim’de başlayacak festival, “100’üncü Yılında Cumhuriyet Lezzetleri” temasıyla yapılacak.

Festivalde, “Davetler ve yeme içme kültürü”, “Cumhuriyet dönemi sofralara gelen kadın erkek eşitliği”, “Türk mutfağının bugünkü imajı”, “Yerli ve yerinde üretim”, “Yakın çevreden mevsiminde tedarik”, “Atıksız mutfak”, “Karbon ayak izi” ve “Kaynakların doğru kullanılması” gibi konular ele alınacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler