SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Adapazarı Belediyesi Çocuk Hakları Macera Parkını Açtı

Adapazarı Belediyesi, Çocuk Hakları Macera Parkı'nı halkın kullanımına açtı. Tuzla Mahallesi'nde bulunan ve 8,350 metrekarelik bir alana yayılan bu park, iki ayrı bölümden oluşuyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Adapazarı Belediyesi, Çocuk Hakları Macera Parkı’nın yapımını tamamlayarak hizmete açtı. Tuzla Mahallesi’nde 8,350 metrekarelik bir alanda inşa edilen bu park, iki bölümden oluşuyor ve içinde çocuk oyun alanları, spor tesisleri ve dinlenme alanları barındırıyor. Ayrıca, parkta çocuklara trafik kuralları, hava durumu, geri dönüşüm ve hoşgörü gibi konularda eğitici panolar da bulunuyor.

Parkta düzenlenen açılış töreninde konuşan TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, Adapazarı’nda çocuklar için birçok projelerin yapıldığını söyledi.

Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve ekibine teşekkür eden Atabek, Sakarya için kardeşlik hukuku içerisinde yoğun şekilde çalışmaya devam edeceklerine bildirdi.

İLGİLİ HABER İstanbul’da “Mahzen-29” Operasyonu Kapsamında 15 Zanlı Tutuklandı
Adapazarı Belediyesi, Çocuk Hakları Macera Parkı'nı halkın kullanımına açtı. Tuzla Mahallesi'nde bulunan ve 8,350 metrekarelik bir alana yayılan bu park, iki ayrı bölümden oluşuyor.

İngiltere ve Fransa’ya ziyaretler yaptığını dile getiren Atabek, “Türkiye, sosyal hizmetler noktasında atbaşı gidiyor. Bizim yaptığımız birçok çalışmayı orada anlattığımızda bizden rol model olma noktasında kendi çalışma modellerimizi istediler. Bu anlamda da kendi ülkemizle gurur duymamız gerektiğini ifade etmek istiyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Işıksu da kentin kalbine yakışan eserleri yine kentin paydaşlarıyla birlikte başardıklarını ifade etti.

İlçede geride kalan görev süresi boyunca yaptıkları projeler hakkında bilgi aktaran Işıksu, Şeker Mahalle’de hayata geçirilen “Çocuk Hakları Sokağı” ile “Çocuk Dostu Şehir” unvanına kavuştuklarını anlattı.

Bir çocuk tebessümünün her şeye değeceğini, projenin kapsamını genişletmeye karar verdiklerini dile getiren Işıksu, Karaman, 15 Temmuz Camili, Hızırtepe ve Tuzla mahallelerinde benzer projeleri hayata geçirdiklerini kaydetti.

Işıksu, yüzlerce çocuk parkı ve spor sahalarıyla bilgi evleri, millet evleri ve Milli Eğitim Müdürlüğüyle ortaklaşa yapılan eğitim ve destek çalışmalarıyla “Çocuk Dostu Adapazarı” hedefine ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, katkı sunan herkese teşekkür etti.

Konuşmalarından ardından protokol üyeleri ve çocukların katılımıyla parkın açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından çocuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Törene, AK Parti Sakarya milletvekilleri Ali İnci ve Murat Kaya, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları üyeleri, vatandaşlar ve çocuklar katıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler