SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Bandırma’da 250 Yataklı Yeni Hastane Yapılacak

Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Burhan Akman, 250 yataklı yeni devlet hastane bütçesinin onaylandığını bildirdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Akman, gazetecilere, hastanede 66 poliklinik odası bulunduğunu, 115 uzman ve 25 pratisyen doktorla hizmet verdiklerini söyledi.

Hemşire ve ebeler dahil 413 personelin görev yaptığını belirten Akman, “Geçtiğimiz yıl içinde Sağlık Bakanlığı tarafından hastanemize 30 milyon liralık tıbbi cihaz desteği sağlandı. Önümüzdeki dönemde 90 dönüm alana yapılması planlanan 250 yataklı yeni devlet hastanesinin etüt ve proje bütçesinin onaylandığı bilgisini aldık.” dedi.

Akman, hastanenin yatak doluluk oranının yüzde 78 seviyesinde olduğunu sözlerine ekledi.

author avatar
Özge Tekeli
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum. 27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler