SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çöpe Atılan 5 Köpek Yavrusunu Temizlik İşçileri Buldu

Edirne'nin Keşan ilçesinde bir koli içerisinde çöp konteynerine atılan 5 köpek yavrusu temizlik işçilerinin dikkati sayesinde kurtarıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Aşağı Zaferiye Mahallesi’ndeki çöpleri toplayan temizlik işçileri konteynerin birinden ses geldiğini fark etti.

Konteyneri kontrol eden temizlik işçileri bir koli içerisinde 5 köpek yavrusu buldu.

Köpekler Veteriner İşleri Müdürlüğündeki kontrollerinin ardından Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneğine (KEHAYKO) teslim edildi.

İLGİLİ HABER Kocaeli’de Eski Kız Arkadaşının Evini Yakmak İsteyen Şüpheli Aranıyor
Edirne'nin Keşan ilçesinde bir koli içerisinde çöp konteynerine atılan 5 köpek yavrusu temizlik işçilerinin dikkati sayesinde kurtarıldı.

KEHAYKO Başkanı Sevinç Cebeci, AA muhabirine köpek yavrularının temizlik işçilerinin dikkati sayesinde kurtulduğunu söyledi.

Köpeklerin çöp konteynerine atılmasına tepki gösteren Cebeci, “Bu vicdansızlık. Kış aylarında, soğuk havada bu hayvanları çöpe atıp ölüme terk etmeyi kabul etmiyoruz. Bu insanlığa, Müslümanlığa sığmaz. Kimsenin böyle davranmaya hakkı yok.” dedi.

Cebeci, köpeklerin bakımı için geçici yuva aradıklarını dile getirdi.

Evinde çok sayıda hayvana baktığını anlatan Cebeci, “Köpekleri biberonla beslemeye başladık. Büyüyene kadar kalacakları geçici yuvalara ihtiyaç var. Gerekli mama yardımını yapacağız. Herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.” diye konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler