SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

147 Bin 704 Metrekarelik Osmangazi Millet Bahçesi Tanıtıldı

Ümraniye Belediyesince yapım aşamasında sona gelinen 147 bin 704 metrekare alana kurulu Osmangazi Millet Bahçesi'nin tanıtımı yapıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım tarafından basın mensuplarına Osmangazi Millet Bahçesi ve içerisindeki bölümler tanıtıldı.

Burada açıklama yapan Yıldırım, projenin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde atıl durumdayken hizmete açtığı Dudullu Tepesi mesire alanında kurulduğunu söyledi.

Yıldırım, alan için hazırladıkları projeyi TOKİ’yle birlikte hayata geçirdiklerini belirterek, “Burası biliyorsunuz millet bahçeleri konseptinde yapılan bir yer. İnşallah bütün etrafındaki düzenlemelerle birlikte 250 dönüme çıkarmış olacağız bu bölgeyi. Bu ihtiyaçlar, önemli ihtiyaçlar. Biz Ümraniye’nin merkezinde birinci millet bahçemizi açtığımızda vatandaşlarımız ciddi ilgi gösterdiler.” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Pendik’te Primer İmmün Yetmezlik Hastaları İçin Etkinlik Düzenlendi
Ümraniye Belediyesince yapım aşamasında sona gelinen 147 bin 704 metrekare alana kurulu Osmangazi Millet Bahçesi'nin tanıtımı yapıldı.

Bazı bölümlerini hizmete aldıkları millet bahçesinin, kalan bölümlerini de zamanla açmayı planladıklarını aktaran Yıldırım, başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere projede emeği geçenlere teşekkür etti.

ZİYARETÇİLER İÇİN DOĞAŞ GAZLI 5 MANGAL ALANI HAZIRLANDI

osmangazi-millet-bahcesi-2.jpg

Projedeki Millet Kütüphanesi gibi bazı bölümleri hizmete giren millet bahçesinde çocuk oyun alanları, restoran, spor sahaları, cami, meydan ve otopark bulunacak.

Projede ayrıca sanat akademisi, koku bahçesi ve koku yolu, seyir terası ve seyir kuleleri, 48 bisiklet istasyonu, 2 bin metreyi aşkın bisiklet yolu, 762 metrelik koşu parkuru, 9 kademeli şelale, özel peyzaj alanları ve geçiş köprüsü, hobi atölyesi, seralar, meyve bahçesi, 2 seyir kulesi, fotoğraf çekim alanı ile doğal gaz ile çalışan 5 mangal alanı yer alacak.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler