SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İstanbul’da Şiddetli Sağanak Yağışlar Yollara Ve Evlere Zarar Verdi

Ümraniye, Başakşehir, Çekmeköy, Eyüpsultan, Esenyurt, Avcılar ve Beylikdüzü bölgelerinde, sağanak yağışlar nedeniyle yollarda su birikintileri, sel oluştu. Eminönü Alt Geçidi'ndeki işyerlerinde çalışanlar ise biriken suları kendi çabalarıyla temizledi.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul’un birçok ilçesinde sürekli olarak etkili olan sağanak yağışlar, bazı yolların su birikintileri ile bazı binaların girişlerini ve alt geçitleri suyla doldurdu.

Bu sağanak yağışlar özellikle Avrupa Yakası’nda yoğunlaşıyor ve zaman zaman şiddetleniyor.

Yağışın en yoğun olduğu bölgeler arasında Çatalca, Arnavutköy, Başakşehir, Sultangazi, Eyüpsultan’ın kuzey kesimleri, Büyükçekmece, Beylikdüzü ve Küçükçekmece bulunuyor.

İLGİLİ HABER Küçükçekmece Gölü’nün Kıyı Kesimlerinde Suyun Rengi Değişti
Ümraniye, Başakşehir, Çekmeköy, Eyüpsultan, Esenyurt, Avcılar ve Beylikdüzü bölgelerinde, sağanak yağışlar nedeniyle yollarda su birikintileri, sel oluştu. Eminönü Alt Geçidi'ndeki işyerlerinde çalışanlar ise biriken suları kendi çabalarıyla temizledi.

Beyoğlu, Sarıyer, Beşiktaş, Kağıthane ve Şişli’de ise yağış düşük şiddette ve aralıklarla devam ediyor.

Anadolu Yakası’nda, Ümraniye, Sancaktepe, Sultanbeyli, Kadıköy, Maltepe, Kartal, Üsküdar ve Ataşehir sağanaktan etkileniyor.

Bazı sürücüler, D-100 kara yolunda kaza riskine karşı dikkatli şekilde ilerlemeye çalışıyor.

Yağışa yakalanan yayalar da tentelerin altına ya da toplu ulaşım araçlarının durakları ile telefon kulübelerine sığınarak ıslanmaktan korunmaya çalışıyor.

Eminönü Alt Geçidi de Sağanaktan Etkilendi

Sağanağın kentin bazı bölgelerindeki yollarda su birikintilerine neden olması sürücülere ve yayalara zor anlar yaşattı.

Ümraniye Küçüksu Caddesi, Başakşehir Ziya Gökalp Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı, Çekmeköy, Eyüpsultan, Esenyurt, Avcılar ve Beylikdüzü’nde yer alan bazı yollarda yer yer su birikintileri ve kısmi sel oluştu.

Küçükçekmece Sefaköy’de de rögar kapağından suların fışkırdığı görüldü.

Eminönü Alt Geçidi de sağanaktan etkilenen yerlerden oldu. Dükkanlarda çalışanlar, geçitte biriken sularda dolayı ürünleri zarar görmemesi için kendi imkanlarıyla temizlemeye çalıştı.

Arnavutköy’de Bazı Yollar Taş Ve Toprakla Kaplandı

Esenyurt Liman Caddesi D-100 kara yolu istikameti, yolun suyla dolması nedeniyle bir süre trafiğe kapatıldı, bazı araçlar yolda kaldı. Ekipler, çalışma yürüterek suyu tahliye etti.

Kuvvetli yağış, Arnavutköy’ün bazı mahallelerinde de yolların bozulmasına, taş ve toprakların sürüklenerek yolları kaplamasına neden oldu.

Açılan Rögar Kapakları Sürücüler İçin Tehlike Oluşturdu

İtfaiye ekiplerine Esenyurt, Avcılar’dan çok sayıda su baskını ihbarı yapılırken Avcılar Doktor Sadık Ahmet Caddesi’ndeki bazı binaların girişleri suyla doldu.

Başakşehir’de belediye ekipleri su biriken caddelerde vidanjörle suları çekerken mazgalları açık kalması için temizledi.

Sağanak esnasında basıncın etkisiyle bazı yollardaki rögar kapaklarının açıldığı ve sürücüler için tehlike oluşturduğu gözlendi.

Sokak hayvanları da yağıştan olumsuz etkilenirken Avcılar’da bir yavru kedi yağmurdan korunmak için sığındığı otomobilin lastiğinde bulundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler