SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İstanbul’da Uluslararası Dolandırıcılık Operasyonu: 6 Şüpheli Gözaltına Alındı

İstanbul'da internet üzerinden nitelikli dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 6 şüpheli gözaltına alındı.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul’da gerçekleştirilen başarılı bir operasyon sonucu, nitelikli dolandırıcılık suçlamalarıyla 6 şüpheli gözaltına alındı. İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışmaları, ülke içi ve uluslararası düzeyde işlenen nitelikli dolandırıcılık suçlarına ışık tuttu.

Ekipler, şüpheli işlemleri incelediklerinde, bazı banka hesaplarına yüksek miktarlarda para girişi yapıldığını ve bu paraların hemen nakit olarak çekildiğini tespit etti. Bu şok edici bilgi, para gönderen kişilerin dolandırılmış olabileceği ihtimalini güçlendirdi.

Daha fazla detaylı çalışmalar sonucu, şüphelilerin yurt dışında yaşayan bazı kişiler ve şirketlerin mail adreslerini ele geçirdiği ve mağdurları ihracat ve ithalat işlemleri sırasında kendi banka hesaplarına yönlendirdiği ortaya çıktı.

İLGİLİ HABER İstanbul Bu Hafta Birçok Etkinlikle Sanatseverleri Ağırlayacak
İstanbul'da internet üzerinden nitelikli dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla 6 şüpheli gözaltına alındı.

Bu gelişmeler, İstanbul’da siber suçlarla mücadeledeki başarıyı gösteriyor ve dolandırıcılıkla mücadelede bir adım daha atılmasını sağlayacak gibi görünüyor.

Hesaplarına gelen parayı hemen nakde çeviren şüphelilerin bu sayede de 210 milyon lira dolandırıcılık yaptıkları ortaya çıkarıldı.

Çalışmaların ardından adres ve kimlikleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için kentteki 5 ilçede eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda 6 şüpheli yakalanırken, adreslerde yapılan aramalarda 177 bin lira ile çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler işlemleri için emniyette götürüldü.

Adreslerinde bulunmayan 3 şüphelinin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler