SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İstanbul’un En Yaşlı Muhtarı Görevini Bırakıyor

Büyükada'da yaklaşık 30 yıldır muhtarlık yapan İstanbul'un en yaşlı muhtarı Şerif Ali Coşkuner, mahallelinin aksi yönde ısrarlarına rağmen ilerleyen yaşı ve sağlık sorunları nedeniyle artık görevini bırakmak istiyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Büyükada’nın Nizam Mahallesi’nin uzun yıllarını kapsayan hizmetlerin mimarı olan 96 yaşındaki muhtar Şerif Ali Coşkuner, ilerleyen yaşı ve sağlık sorunları nedeniyle, mahalle sakinlerinin ısrarlarına rağmen 31 Mart 2024’teki yerel seçimlerde tekrar aday olmayacağını açıkladı.

Kastamonu Cide’de 1927’de doğan Coşkuner, askerdeyken tanıştığı Rum kökenli bir Türk arkadaşının ısrarı üzerine 1950’de Büyükada’ya yerleşti.

Coşkuner, 67 yaşından bu yana muhtarlık yaptığı mahallesinde, genci ve yaşlısıyla ada sakinlerinin sevgisini kazandı.

İLGİLİ HABER Büyükçekmece’de Bir Kişinin Etrafa Rastgele Ateş Etmesi Güvenlik Kamerasında
Büyükada'da yaklaşık 30 yıldır muhtarlık yapan İstanbul'un en yaşlı muhtarı Şerif Ali Coşkuner, mahallelinin aksi yönde ısrarlarına rağmen ilerleyen yaşı ve sağlık sorunları nedeniyle artık görevini bırakmak istiyor.

Muhtarlık koltuğuna 1994’ten beri oturmanın gururunu yaşayan Coşkuner, yaşlılık ve sağlık sorunları nedeniyle uzun süren görevini bırakacak olmanın hüznünü yaşıyor.

“Aday yapmasalardı memlekete giderdim”

İstanbul’un en yaşlı muhtarı Şerif Ali Coşkuner, AA muhabirine yaptığı açıklamada, görevi boyunca çeşitli kurumlardan teşekkür, başarı ve hizmet belgeleri aldığını söyledi.

Vatandaşların, 2024’te yapılacak yerel seçimler için halen evine kadar geldiklerini ve “bırakma” dediklerini belirten Coşkuner, “Ben artık yaşlandım. Herkesle konuşamıyorum, derdimi anlatamıyorum. Muhtar olmayacağım.” dedi.

Mahallelinin 2019’daki yerel seçimlerde de kendisinin aday olmasını istediğini aktararak, bu sefer görevi bırakmakta kararlı olduğunu dile getirdi.

Coşkuner, “Beni, ‘O adaydır, muhtar olacak’ diyerek muhtar yaptılar. Aday yapmasalardı memlekete giderdim. Yok, artık yapamam. Yerel seçimlerde aday değilim. Zaten kulağımdan rahatsızım, her şeye cevap veremiyorum.” diye konuştu.

Görevini devrettikten sonra memleketi Kastamonu’ya gitmek istediğini anlatan Coşkuner ancak eşinin mezarının Büyükada’da olması nedeniyle burada yaşamayı sürdüreceğini ifade etti.

Coşkuner, haftada bir kez ziyaretine gittiği eşinin mezarının yanına defnedilmek istediğini kaydetti.

Mahalle sakinlerinden üç çocuk annesi Sevim Türkeş ise adaya 1972’de geldiğini belirterek, muhtar Coşkuner’den çok memnun olduğunu anlattı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler