SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tarihi Eser Kaçakçılığı Operasyonunda 11 Şüpheli Tutuklandı

İstanbul'da düzenlenen 5 ayrı tarihi eser operasyonunda 11 şüpheli yakalanırken adreslerde yapılan aramalarda çeşitli dönemlere ait çok sayıda obje bulundu.

Yayınlanma:
ABONE OL

İstanbul’da, tarihi eser kaçakçılığına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda 11 şüpheli kişi polis tarafından yakalandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ülke içinde kayıtsız yer değiştiren ve yasa dışı yollarla yurt dışına çıkarılan tarihi eserlerin önüne geçmek amacıyla yoğun bir çalışma başlattı.

Ekiplerce, farklı tarihlerde Gaziosmanpaşa, Üsküdar, Fatih, Kadıköy ve Bahçelievler’de belirlenen adreslere düzenlenen 5 ayrı operasyonda 11 zanlı yakalandı.

İLGİLİ HABER İstanbul’da “Mahzen-29” Operasyonu Kapsamında 15 Zanlı Tutuklandı
İstanbul'da düzenlenen 5 ayrı tarihi eser operasyonunda 11 şüpheli yakalanırken adreslerde yapılan aramalarda çeşitli dönemlere ait çok sayıda obje bulundu.

Adreslerdeki aramalarda Urartular, Bizans ve Osmanlı dönemlerine ait olduğu değerlendirilen 2 küp, kitap, el yazmaları, objeler, 24 tapu senedi, 128 mühür ve kalıbı, 2 bin 752 sikke ve kalıbı ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler