SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Malatya’da Kayısı Ağaçları Çiçek Açtı

Hava sıcaklıklarının normalin üstende geçmesinden dolayı Malatya'nın Kale ilçesinde kayısı ağaçları erkenden çiçek açtı. Bu durumun kayısı üretimini olumsuz etkileyeceği düşünülüyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Salkımlı Mahallesindeki bir kayısı bahçesinde bulunan bazı kayısı ağaçları, çiçek açmaya başladı.

Çiftçi Suat Kayaduman, AA muhabirine, normal şartlarda bu mevsimlerde havaların daha serin gittiğini ancak bu yıl yazdan kalma günlerin yaşandığını ifade etti.

Bu yüzden ağaçların erken çiçek açtığını dile getiren Kayaduman, şu an kayısı üreticilerin don tehlikesiyle karşılaşmamak için dua ettiğini vurguladı.

İLGİLİ HABER Tekirdağ’ı Gezen Macar Öğrenciler Halk Oyunları Gösterisi Sundu
Hava sıcaklıklarının normalin üstende geçmesinden dolayı Malatya'nın Kale ilçesinde kayısı ağaçları erkenden çiçek açtı. Bu durumun kayısı üretimini olumsuz etkileyeceği düşünülüyor.

Malatyalıların geçim kaynağının büyük ölçüde kayısı olduğunu kaydeden Kayaduman, “İnşallah hava sıcaklıkları normal seyreder de çiftçilerimizin kayısısı zarar görmez.” dedi.

author avatar
Özge Tekeli
27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum. 27 Şubat 1992 tarihinde Eskişehir'de dünyaya geldim. Lisans eğitimimi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nde tamamladım ve Gazi Üniversitesi'nden Pedagojik Formasyon eğitimi aldım. Lisans eğitimimi tamamladıktan sonra 2019 yılı itibariyle editörlük mesleğine başladım. Şu anda haberx.com bünyesinde haber editörü olarak meslek hayatıma devam ediyorum.

İlgili Haberler