SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Manyas’ta Ayçiçeği Alımları Bitti

Balıkesir'in Manyas ilçesinde ayçiçeği alım kampanyasında sona erdiği açıklandı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Manyas’ta yağlık ayçiçeğinin tane tutma aşamasında yaşanan aşırı sıcaklarla yeterli yağış düşmemesine rağmen, verim genel olarak ilçe ortalamasında yaşandı.

Eylül ayı başında hasadına başlanan ayçiçeğinin hasadına ve alımlara ilişkin bilgi veren Manyas Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Sadettin Kalpakçı yılın ayçiçeği üretimi açısından çok zor geçtiğini ve hava şartlarının üretimi olumsuz etkilediğini belirtti.

Kaplakçı, ilk anda piyasalarda yüksek fiyatlar oluşmasına rağmen ilerleyen günlerde ani düşüşler yaşanmasının ortak olmayan üreticileri zor durumda bıraktığını kaydederek, şunları söyledi:

İLGİLİ HABER Kırklareli’nde 8 Yıl 6 Ay Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan Firari Hükümlü Yakalandı
Balıkesir'in Manyas ilçesinde ayçiçeği alım kampanyasında sona erdiği açıklandı.

“Kooperatif olarak bize ortak olan üreticilerimiz yine ürünlerini çok iyi fiyattan sattılar. Bize 3 bin ton ürün taahhütü vermişlerdi, 305 ortağımızdan 2 bin 700 ton ayçiçeği teslim aldık. Manyas merkez ve kırsal Akçaova alım merkezlerimizde ayçiçeği ürün bedellerini teslimat sırasına göre üreticilerimize ödüyoruz. Manyaslı ortaklarımıza teslim ettikleri ayçiçeğinin yağ oranına göre toplam da 40 milyon lira civarında ödeme yapmayı bekliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler