SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Orhan Gazi Camisi’nde Filistin İçin Dua Edildi

Sakarya'da sivil toplum kuruluşları, Filistinlilere destek amacıyla sabah namazında bir araya gelerek dua etti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Sakarya Milli İrade Platformu, Adapazarı ilçesindeki tarihi Orhan Gazi Camisi’nde Filistin için düzenlediği sabah namazı programında, sivil toplum kuruluşları bir araya geldi.

Erken saatlerde camiyi dolduran katılımcılar, Kur’an-ı Kerim dinleyerek ve dua ederek, Filistinlilere desteklerini gösterdiler.

İl Müftüsü Mehmet Aşık, daha sonra Filistinliler ve tüm Müslümanlar için dua etti.

İLGİLİ HABER Büyükçekmece’de Bir Kişinin Etrafa Rastgele Ateş Etmesi Güvenlik Kamerasında
Sakarya'da sivil toplum kuruluşları, Filistinlilere destek amacıyla sabah namazında bir araya gelerek dua etti.

İlk kıblegahları Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıların sona ermesini isteyen Aşık, “Zalimlerin, küffarın zulmünü kendi başlarına çevir Allah’ım. Küffarı kendi içinde birbirine düşür, onları kahr-ı perişan eyle ya Rabb’im.” ifadelerini kullandı.

“Kudüs’ü de Mescid-i Aksa’yı da zulüm yeri haline getirdiler.” diyen Aşık, Müslümanların İsrail’e karşı birlik olması gerektiğini söyledi.

Programa bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce de katıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler