SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Sakarya’da Tarım Atılımı: Yüce’nin Liderliğinde 98 Bin Fide Dikildi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 6 bin dönümde kaliteli ürünler elde ettiklerini bildirdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Yüce, yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldikleri günden bu yana “Tarımla büyüyen Sakarya” hayali için gece-gündüz çalıştıklarını belirtti.

Tarım A.Ş. ve Sera A.Ş’yi kurduklarını, Sakarya’yı yarınların güçlü Türkiye’sine hazırlayacak projeleri ve Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’nde jeotermal ısıtmalı topraksız tarım uygulamasını hayata geçirdiklerini aktaran Yüce, Nisan 2022’de ayında başladıkları hasadın ilk 6 ayında 700 tonu aşkın ürün elde ettiklerini kaydetti.

Yüce, bu yıl 98 bin fide dikimi gerçekleştirdiklerini ve kenevir üretimi yapabilecek şehirler arasına Sakarya’yı da kazandırdıklarından bahsetti.

İLGİLİ HABER Kırklareli’nde 8 Yıl 6 Ay Kesinleşmiş Hapis Cezası Bulunan Firari Hükümlü Yakalandı
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 6 bin dönümde kaliteli ürünler elde ettiklerini bildirdi.

Aromatik bitki, fidan, çilek ve mantar üretimiyle ciddi bir kazanım elde ettiklerini anlatan Yüce, şunları kaydetti:

“Bunların yanında solucan gübresi tesisi, kültür ortamında salep yetiştirilmesi, safran, çilek, mantar yetiştiriciliği kozmetik ürünler üretimi, tıbbi ve aromatik bitkilerden yağ üretimi için şehrin dört bir yanında tesisler ve üretim alanları oluşturup yola koyulduk. Fidan üretimi ve peyzaj alanında oluşturduğumuz Yanık Fidan Teşhir Alanı ve BAHÇEM satış ofisleriyle dünyanın en potansiyelli şehri olan Sakarya’mızı marka yapmak için çalışıyoruz.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler