Coronavirus (Covid-19)

  • 21,068,933Coronavirus Vaka Sayısı
  • 757,446Ölü Sayısı
  • 6,391,343Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 08:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Huawei kendi işletim sistemini tanıttı: HarmonyOS

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, Google’ın lisansını iptal ettiği Android işletim sistemine alternatif olarak geliştirdiği #HarmonyOS’u sonunda tanıttı. Firma yetkililerinden Richard Yu, Çin’in güneyindeki Dongguan kentinde düzenlediği basın toplantısında #Huawei’nin yeni işletim sistemi HarmonyOS’un ‘dünyaya daha fazla uyum getireceğini’ söyledi.

Huawei kendi işletim sistemini tanıttı: HarmonyOS

Huawei, katlanabilir telefonu Mate X'i tanıttı

Çin'in telekom devi Huawei firması, katlanabilir ekranlı ilk akıllı telefonu Barcelona'da düzenlenen etkinlikte tanıttı.

#MateX ismiyle piyasaya sürülecek telefonun en temel özelliği dışa doğru katlanarak, 20 santimetre genişliğinde yekpare ekranlı bir tablete dönüşmesi.

Telefon yeniden kapatıldığında ise genişliği 16.7 santimetre oluyor.

5G ağ desteğine sahip olacak telefonun çok ses getiren ve eleştirilere neden olan bir diğer özelliği de 2299 euroluk satış fiyatı oldu.

Bir haftadan kısa bir süre önce rakip Samsung firması da katlanabilir ekranlı ilk telefonunu tanıtmıştı.

Dünya Mobil Kongresi'nde sunumu yapan şirket yöneticilerinden Richard Yu, telefonu ve içerdiği teknolojiyi, "keşfedilmemiş sulara yolculuk" olarak tanımladı.

Washington'dan "Huawei'i kullanmayın" çağrısı
Ancak fuar, yalnızca yeni teknolojilerle gündemde değil.

Kongrenin gerçekleştiği Barcelona kenti, ABD ile Çin arasındaki "mobil internet altyapıları" mücadelesine de sahne olacak.

Washington, Avrupalı müttefiklerine, #Huawei altyapılı 5G ağını kullanmamaları için çağrı yapmak üzere geniş bir delegasyonu kongreye gönderiyor.

ABD, Pekin yönetiminin, istihbarat için Huawei ürünlerini kullanabildceğini savunuyor.

Çinli şirket ise bu iddiayı kesin bir dille reddediyor.

Şirketin kurucusu ve tepe yöneticisi Ren Zhengfei, kongreye kısa bir süre kala verdiği peş peşe röportajlarda, Amerika Birleşik Devletleri'nin, "firmasına zarar verme çabalarının, sonuçsuz kalacağını" söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, Cuma günü yaptığı açıklamada, Çin lideri Şi Cinping ile gelecek ay Florida'da gerçekleşmesi muhtemel toplantıda, Huawei teknolojilerinin de gündeme gelebileceğini söylemişti.

Devamını Oku
Huawei, katlanabilir telefonu Mate X'i tanıttı

Yandex, ilk akıllı telefonu Yandex.Phone'u tanıttı

Rus internet devi Yandex, Android sistemi kullanarak geliştirdiği ilk akıllı telefonunu kamuoyuna tanıttı.
Rusya ve eski Sovyet ülkelerinde en çok kullanılan arama motoru olan Yandex, Google karşısında pazar payını korumak için geliştirdiği mobil uygulamaların ötesine geçerek ilk kez akıllı telefon üretti.
Yandex.Phone adı verilen telefon, yarın Rusya'da sadece internet üzerinden satışa sunulacak. 17.990 rubleden (269 dolar) satılacak telefon, Android sistemiyle çalışıyor. Yandex'in ödeme, müzik, harita, taksi ve yiyecek uygulamaları telefona yüklü olarak kullanıcılara sunulacak.

APPLE VE SAMSUNG GİBİ DEV MARKALARA RAKİP OLMASI BEKLENİYOR

#Yandex yetkilisi Fyodor Yejov, Yandex.Phone'u Rus kullanıcılara günlük rutin işlerini daha iyi yönetmelerini sağlayacak tüm yerelleştirilmiş araçları kapsayan bir akıllı telefon sunmak için geliştirdiklerini ifade etti.

Yandex'in gelişiminde büyük bir aşama olarak görülen ve #Apple, #Samsung ve #Huawei gibi devlere rakip olması beklenen Yandex.Phone'un, üretiminin Çin'de yapılacağı belirtildi.

Devamını Oku
Yandex, ilk akıllı telefonu Yandex.Phone'u tanıttı

HUAWEI’nin Türkiye pazar payı %21’i geçti

Akıllı telefon pazarında ortaya koyduğu ürünler ve yenilikçi pazarlama anlayışıyla adından sıkça söz ettiren HUAWEI’nin bu başarısı rakamlara da yansıdı. HUAWEI Türkiye, Ağustos 2017’de yüzde 3,2 seviyesinde olan pazar payını, Ağustos 2018 itibarıyla %21,3’e yükseltti.

 

HUAWEI Türkiye, akıllı telefon pazarındaki yükselişini Türkiye özelinde de sürdürüyor. Uluslararası analiz kuruluşu GfK’nın verilerine göre HUAWEI, bir yıldan kısa bir süre içinde akıllı telefon segmentindeki pazar payını önemli ölçüde artırdı. Ağustos 2017’de %3,2 olarak açıklanan HUAWEI Türkiye akıllı telefon kategorisi pazar payı, Ağustos 2018’de yüzde 21,3 seviyesine yükseldi.

 

HUAWEI Türkiye Tüketici Ürünleri İş Birimi Ülke Müdürü Seth Wang, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Türkiye’de akıllı telefon pazarında farklı dinamiklerin de etkisiyle önemli bir rekabet ortamı söz konusu. Ülkenin genç nüfusu, güncel teknolojiyi ve bu alandaki ürünleri yakından takip ediyor. Özellikle fotoğraf alanında son dönemde HUAWEI’nin yarattığı fark ve bununla beraber ortaya koyduğumuz stil sahibi, güçlü, hızlı, akılcı ürünler, tüketicinin de dikkatini her gün daha fazla çekiyor. Gerçekleştirdiğimiz global iş birlikleri ile birlikte, yapay zeka gibi katma değerli özellikler de yine bu başarıda pay sahibi olduğunu düşündüğümüz diğer unsurlar. Aynı zamanda iletişim teknolojilerinde de küresel bir lider olan HUAWEI’nin akıllı telefonlarına da yansıyan bu teknolojisi hem Türkiye’de hem de dünya genelinde bu yükselişin sürmesinin bir diğer itici gücü olacaktır. HUAWEI olarak tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak ve gerçek ihtiyaçlarına odaklanan, şık ve akılcı ürünler sunmaya devam edeceğiz.”

#huawei
#huaweibasinbulteni
#huaweibulten
#teknoloji

Devamını Oku
HUAWEI’nin Türkiye pazar payı %21’i geçti HUAWEI’nin Türkiye pazar payı %21’i geçti HUAWEI’nin Türkiye pazar payı %21’i geçti