Coronavirus (Covid-19)

  • 19,021,337Coronavirus Vaka Sayısı
  • 712,064Ölü Sayısı
  • 6,105,380Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:02

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Eren Bülbül paylaşımı!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Trabzon Maçka'da Ağustos 2017 günü PKK'lı teröristlerin hırsızlık için girdiği evi güvenlik güçlerine göstermek için giderken açılan ateş sonucu Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik ile birlikte şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ü unutmadı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Albayrak, "Yüreğinde vatan sevginle #iyikivarsınEren, iyi ki varsın yiğit kardeşim!" ifadelerini kullandı.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Eren Bülbül paylaşımı!

20 Mayıs Çocuk Gelişimciler Günü

Çocuk gelişimciler;
Gebelikten başlayarak aileyi çocuğun gelişimine yönelik bilgilendirir ve destekler.
Doğumdan itibaren ergenlik döneminin sonuna kadar çocukların; zihinsel, dil, motor, öz bakım, sosyal ve duygusal gelişim alanlarını kendi alanı doğrultusunda değerlendirir.
Aile ile klinik görüşme yapar. Yenidoğan döneminden 18 yaş sonuna kadar gelişim alanlarını gelişimsel, psikometrik, eğitsel ölçeklerle ve informal yöntemleri kullanarak değerlendirir. Görüşme sonucunu raporlar, gerekli kurul ve komitelere sunar.
Değerlendirme sonucuna göre gelişim gecikmesi, riskli bebek/çocuk ve sağlam çocuk kapsamında izlenen çocuklar ve aileleri için uygun gelişimsel, davranışsal, eğitsel hedefler oluşturur. .
Çocuk sağlığı izleminde tıbbi ve gelişimsel değerlendirme sürecinde aile ve çocuğa uygun gelişimi destekleyici program hazırlar, bu programı yürütür, raporunu tutar ve izler.
Aileyi çocuğa uygun ortam konusunda bilgilendirir, ortamın düzenlenmesinde etkin rol üstlenir.
Gelişim geriliği belirlenmiş çocuklara “erken müdahale programı” başlatır. Programı yürütür ya da yürütülme aşamalarını kontrol eder.
“Riskli bebek ve çocuk” izlemlerinde etkin rol alır ve gelişimi destekleyici ve izleyici çalışmaları yürütür. Erken dönemde gelişimi destekleyici çalışmaları başlatır.
 Tedavi alan çocukların hastalık, tedavi ortamı ve/veya tedavi süreci ile ilgili hazırlayıcı, uyum sağlayıcı çalışmaları yürütür. .
Özel gereksinimli çocuklar ve ailelerinin hakları ve gereksinimleri ile ilgili özel eğitim kurullarında değerlendirme sonuçlarını sunar, aile ile ilgili bilgi verir, eğitim seçenekleri planlar.
#çocukgelişimiveeğitimi #çocukgelişimci  #çocukgelişimcilergünü #çocukgelişimciolmak #iyikiçocukgelişimciyiz #20mayısçocukgelişimcilergünü

Devamını Oku
20 Mayıs Çocuk Gelişimciler Günü

Şehit Eren Bülbül’ün annesine ziyaret

PKK’lı teröristlerin yerini güvenlik güçlerine gösterirken şehit düşen Trabzon Maçkalı Eren Bülbül’ü tüm Türkiye #iyikivarsineren diye uğurlamıştı. Aradan geçen üç yılda Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, evladının özlemini duyuyor. Oğlu Eren’in çimenlerden çiçekler toplayışını hatırlıyor, dualarından hiç eksik etmiyor. Trabzon Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan şehit annesini Anneler Günü nedeniyle ziyaret edip çiçekler sundu
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Şehit Eren Bülbül’ün annesine ziyaret

Şehit Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül'e anlamlı ziyaret

PKK’lı teröristlerin yerini güvenlik güçlerine gösterirken şehit düşen Trabzon Maçkalı Eren Bülbül’ü tüm Türkiye #iyikivarsineren diye uğurlamıştı. Aradan geçen üç yılda Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül, evladının özlemini duyuyor. Oğlu Eren’in çimenlerden çiçekler toplayışını hatırlıyor, dualarından hiç eksik etmiyor. Trabzon Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan şehit annesini Anneler Günü nedeniyle ziyaret edip çiçekler sundu. İşte SABAH'tan Damla Kaya'nın özel haberinin detayları...
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Şehit Eren Bülbül'ün annesi Ayşe Bülbül'e anlamlı ziyaret

Azize’yi şok eden itiraf!

atv’nin Cuma akşamlarına damga vuran dizisi Hercai #iyikivarsınkadınım etiketiyle izleyiciyle buluştu. Aslanbey Konağı’na gelen Miran ve Reyyan, Azize’nin karşısına dikildi. İntikam yemininden bir türlü vazgeçmeyen Azize, sözlerini yeniledi.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Azize’yi şok eden itiraf!

Miran’ın endişesi!

Yayınlandığı ilk günden bu yana büyük bir ilgiyle takip edilen, intikam ateşinden doğan imkansız bir aşkın konu alındığı Hercai’nin 38. Bölümü #iyikivarsınkadınım etiketiyle ekrana geldi. Hazar Şadoğlu’nun öz babası olmadığı öğrenen Reyyan hayatının şokunu yaşamıştı. Herkesten ayrı kalmak isteyen Reyyan kimseyle görüşmeme kararı aldı. Çok sevdiği atı “Mavi” ile birlikte olan Reyyan, atından düşerek yaralandı. Şadoğlu Konağı’nın önüne gelen “Mavi” yaşanan talihsiz kazanın habercisiydi. Boş bir arazideki gölün kenarında baygın halde olan Reyyan’ın imdadına gizemli bir el uzandı.
Haberin tümünü okumak için tıklayın

Devamını Oku
Miran’ın endişesi!

Vatandaşlar “Reis”inin doğum gününü unutmadı

Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 66’ıncı doğum gününü sosyal medya hesaplarından yayımladıkları tebrik videolarıyla kutladı.
Farklı şehirlerdeki değişik yaş grubu ve mesleklere mensup kişilerin “#iyikidoğdunreis” etiketiyle sosyal medya hesaplarından paylaştıkları kutlama videolarından bazıları Erdoğan Gönüllüleri Platformu tarafından bir araya getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sevgi ve tebrik mesajlarının yer aldığı videoya. Türkiye’nin dört bir tarafından farklı yaş grubu ve mesleklere mensup vatandaşlar videolarıyla katılım sağladı.
“İyi ki doğdun. Millete adanan ömür” başlığıyla başlayan videoda bazı çocukların Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Tayyip dede” diye hitap ederek doğum gününü kutladığı, bazı çocukların da şarkılarla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü tebrik ettiği görülüyor.
(İHA)

Devamını Oku

Varank’tan fotoğraflı doğum günü kutlaması

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 66’ncı doğum gününü, sosyal medya hesabından 5 yıl önce çekilen fotoğrafı paylaşarak kutladı. Varank, “Davasına, bu millet için kavgasına omuz vermeye ömrümüz vefa ettikçe devam edeceğiz” diye yazdı. Varank’ın paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün 66’ncı doğum günü dolayısıyla Sosyal medya kullanıcıları “#İyikiDoğdunMilletinAdamı” hastagı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doğum gününü kutladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Erdoğan’ın doğum gününü kutlayanlar arasındaydı. Varank, 5 yıl önce Antalya’da G-20 zirvesi sırasında çekilen bir fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaşıp, “Davasına, bu millet için kavgasına omuz vermeye ömrümüz vefa ettikçe devam edeceğiz” diye yazdı. Bakan Varank’ın paylaşımı kısa sürede sosyal medya kullanıcıları tarafından beğenilip paylaşıldı.

O fotoğrafın hikayesi
Sosyal medya hesabından paylaşılan fotoğrafta Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı G-20 liderler zirvesinde yoğun temaslar nedeniyle saatlerce ayakta kalan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o dönem danışmanlığını yapan Mustafa Varank’ın omzuna yaslanmış şekilde notlarını okuduğu görülüyor. Fotoğrafta Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da bulunuyor.
(İHA)

Devamını Oku
Varank’tan fotoğraflı doğum günü kutlaması

Üsküdar Belediyesi'nden ücretsiz üniversite hazırlık kursu

UNIVERSITE HAZIRLIK KURSLARIMIZA KAYITLARIMIZ DEVAM EDIYOR!

UCRETSIZ OLAN KURSLARIMIZ ICIN 12. SINIF VE LISE MEZUNU GENCLERIMIZI USKUDAR GENCLIK AKADEMIMIZE BEKLIYORUZ.  

CUMHURIYET MAH. KARLIDERE CAD. NO: 61

#IyikiGenclerVar 

0216 495 42 97 

0216 492 31 24 

DETAYLI BILGI: usgem.org

Üsküdar Belediyesi'nden ücretsiz üniversite hazırlık kursu

Rüya uçağın ismi "Maçka" olacak

Türk Hava Yollarının (THY) Boeing’den sipariş ettiği "rüya uçak" olarak tabir edilen 787-9 Dreamliner tipi ilk uçağın ismi belli oldu.
Türk Hava Yollarının Boeing’ten teslim aldığı ’rüya uçak’ olarak tanımlanan "Boeing 787-9 Dreamliner"ın ilki dün filoya katılırken, şirket sosyal medyada uçağın ismini belirlemek için anket düzenledi. Göbeklitepe, Zeugma, Perge, Assos, isimlerini anketle sosyal medya hesabından soran THY’ye sosyal medyadan uçağın isminin şehit Eren Bülbül olması adına 150 binden fazla paylaşım oldu. THY, Trabzon’un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017’de PKK’lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar eden ve girdikleri evi gösterirken teröristlerin açtığı ateşle şehit olan Eren Bülbül’ün anısına dün filosuna dahil olan ’rüya uçak’ olarak adlandırılan ilk Boeing 787-9 Dreamliner’ına Eren Bülbül’ün doğduğu ilçe olan "Maçka" ismini verdi. THY’den yapılan açıklamada, "Şehit Eren Bülbül’ün anısına dün filomuza dahil olan rüya uçak olarak adlandırılan ilk Boeing 787-9 Dreamliner’ın ismini kahraman Eren’iminizin memleketi ’Maçka’ adını verdik. İlk uçuşumuz da Trabzon’a, ailesiyle birlikte hep beraber Eren’i ziyaret edeceğiz" denildi.
Öte yandan kampanyaya birçok ünlü isim destek verirken, en büyük destek ise BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar’dan geldi. Bayraktar, #AdıErenOlsun etiketi altında yaptığı paylaşımda, eğitimde kullanılan SİHA’lardan birine Eren’in adını verdiklerini duyurdu. BAYKAR resmi hesabından yayınlanan "Eğitimde kullandığımız Bayraktar TB2 SİHA’lardan birine şehidimiz Eren’in adını veriyoruz. Aziz şehidimizin hatırası semalarımızda yaşayacak. #iyikivarsınEren #AdıErenOlsun" mesajını paylaşan Selçuk Bayraktar, "PKK tarafından kalleşçe şehit edilen yüksek dağların kartalı Eren.. Aziz ismini SİHA’mız semalarımızda uçuracak artık.. Ruhun şad olsun. Semalarımızda hür ve özgür... #AdıErenOlsun" ifadelerini kullandı.
(İHA)

Devamını Oku
Rüya uçağın ismi "Maçka" olacak
Rüya uçağın ismi "Maçka" olacak