SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Borlease Otomotiv Halka Arz: Borlease Kaç Lot Verir? Borlease halka Arzı Son Günü Ne Zaman?

Beklenen Borlease Otomotiv halka arzı bugün sabah başladı. Borlease tahmini kaç lot verir? Borlease halka arzı son günü ne zaman? Yatırımcıya rehber olacak Borlease Otomotiv halka arz detayları içeriğimizde...

Yayınlanma:
ABONE OL

Halka arz olan şirketlere Borlease Otomotiv de katıldı. Hisse kodu #BORLS olarak belirlenen Borlease Otomotiv halka arz tarihi bugün itibariyle başladı. Peki, Borlease Otomotiv tahmini kaç lot verir? Borlease halka arzı son günü ne zaman? Borlease Otomotiv halka arz fiyatı ne kadar? İşte Borlease Otomotiv halka arzı detayları…

Borlease Otomotiv halka arz süreci Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) onayı ile bugün başladı. Borlease Otomotiv A.Ş. ortaklık yapısında 28 milyon 200 bin TL tutarlı nominal hisse ile sermaye artırımı yoluyla, 18 milyon 800 bin lot Bor Holding ortak satışı ile halka arz edilecek. 4 milyon 700 bin TL ek satış da yine Bor Holding hisselerinden yapılacak.

Borlease Otomotiv Hisse Kodu Nedir?

Borlease Otomotiv hisse kodu #BORLS olarak belirlenmiş durumdadır. İşlem yaparken bu BİST kodunu aratabilirsiniz. BORLS, borsada ‘Yıldız Pazar’da işlem görecek.

İLGİLİ HABER Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Halka Açılıyor
Beklenen Borlease Otomotiv halka arzı bugün sabah başladı. Borlease tahmini kaç lot verir? Borlease halka arzı son günü ne zaman? Yatırımcıya rehber olacak Borlease Otomotiv halka arz detayları içeriğimizde...

Borlease Otomotiv (BORLS) Halka Arzı Son Günü Ne Zaman?

Borlease Otomotiv halka arzı bugün dahil olmak üzere üç gün sürecek. Borlease Otomotiv halka arz tarihleri 11-12-13 Ekim 2023 olarak belirlenmiştir. Halka arz takvimine göre, BORLS halka arzı son günü 13 Ekim 2023 saat 17.00’dir.

Borlease Otomotiv Halka Arz Fiyatı Nedir?

Borlease Otomotiv halka arz fiyatı 25,29 TL ile yapılacak. İzahnameye göre, Borlease Otomotiv halka arz büyüklüğü 1,3 Milyar TL.

Borlease Otomotiv Kimin?

Borlease Otomotiv A.Ş şirketinin sadece bir ana ortağı bulunuyor ve şirket paylarının yüzde 100’ü Bor Holding’e aittir.

Borlease Otomotiv Katılım Endeksine Uygun Mu?

Borlease Otomotiv A.Ş. katılım endeksine uygun olduğu belirtilmiştir.

Borlease Otomotiv Dağıtım Yöntemi Nasıl Olacak?

Talep toplamaya başlayan Borlease Otomotiv halka arz şekli onaylı izahname ile belli oldu. Borlease Otomotiv dağıtım yöntemi bireysele eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleşecek.

Borlease Otomotiv’in halka arzına aracı kurum Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. oldu.

Borlease Otomotiv Tahmini Kaç Lot Verir?

Borlease Otomotiv halka arzına yüksek katılım bekleniyor. Halka arz açıklık oranı ek satış dahil yüzde 30,65 olan Borlease Otomotiv halka arz ile toplamda 47 milyon adet lot dağıtacaktır.

Halka arz ile dağıtılabilecek tahmini lot sayısı şöyle:

1.7 Milyon Katılım Olursa 24 lot (606 TL)
2.1 Milyon Katılım Olursa 19 lot (480 TL)
2.5 Milyon Katılım Olursa 16 lot (404 TL)
2.9 Milyon Katılım Olursa 14 lot (354 TL)
3.3 Milyon Katılım Olursa 12 lot (303 TL)
3.7 Milyon Katılım Olursa 11 lot (278 TL)
4.1 Milyon Katılım Olursa 10 lot (252 TL)
4.5 Milyon Katılım Olursa 9 lot (227 TL)

*Bireysel yatırımcı grubuna

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler