SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

MHR GYO Halka Arz Ne Zaman? MHR Gayrimenkul Kaç Lot Verir, BIST Kodu Nedir?

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) halka arz işlemleri başlıyor. Halka arza hazırlanan MHR GYO lot dağıtımı yatırımcılarında ilgisini çekiyor. Peki ama MHR GYO BIST Kodu nedir?

Yayınlanma:
ABONE OL

MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) halk arz işlemleri resmen başlıyor. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onay alan şirket için 12-13 Ekim (Perşembe – Cuma) günleri arasında talep toplama süreci gerçekleştikten sonra 207 milyon adet payını yatırımcılara eşit olarak paylaştıracak.

Pay başına 4,30 TL’den halka arz edilecek MHR GYO’da şirketin gayrimenkul porföyünün genişletilmesi amacıyla iktisap edilecek yeni gayrimenkullerin finansmanında veya kat karşılığı, hasılat payı karşılığı inşaat projelerinin geliştirilmesi ile kentsel dönüşüm projelerinin finansmanında kullanılacaktır.

Dağıtılacak Pay Miktarı (Kaç Lot Verir?)

  • 1.7 Milyon katılım ~ 122 Lot (524 TL)
  • 2.1 Milyon katılım ~ 99 Lot (425 TL)
  • 2.5 Milyon katılım ~ 83 Lot (356 TL)
  • 2.9 Milyon katılım ~ 72 Lot (309 TL)
  • 3.3 Milyon katılım ~ 63 Lot (270 TL)
  • 3.7 Milyon katılım ~ 56 Lot (240 TL)
  • 4.1 Milyon katılım ~ 51 Lot (219 TL)
  • 4.5 Milyon katılım ~ 46 Lot (197 TL)

MHR GYO Halka Arzı Hangi Bankalarda Var?

Yapı Kredi (YKBNK) Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin halka arz liderliğini devam ettirdiği MHR GYO’nun halka arzına Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem yapmaya yetkili tüm banka ve yatırım kuruluşları üzerinden katılma şansı bulunmaktadır.

İLGİLİ HABER Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ Halka Açılıyor
MHR Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) halka arz işlemleri başlıyor. Halka arza hazırlanan MHR GYO lot dağıtımı yatırımcılarında ilgisini çekiyor. Peki ama MHR GYO BIST Kodu nedir?

MHR GYO Halka Arz Bilgileri

Halka Arz Tarih: 12-13 Ekim 2023
Halka Arz Fiyatı: 4.30 TL
Dağıtım Yöntemi: Eşit Dağıtım
Pay: 207.000.000 Lot
Aracı Kurum: Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
BIST Kodu: MHTGY
Pazar: Yıldız Pazar

MHR GYO Hakkında

Maher Holding, enerji ve inşaatla başladığı yatırımlarına önce Quick Sigorta sonra Corpus Sigorta’yı dahil ederek Türkiye’nin en büyük bağımsız, yerli sigorta grubunun sahibi olmuştur. Yatırımlarını banka dışı finans alanında büyütmeye devam eden grup, finansın yanısıra enerji, inşaat, gayrimenkul, bilişim ve eğitim alanlarında yatırım ve çalışmalarına devam etmektedir. Maher Yatırım Holding A.Ş. faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde, temel değerlerinden ödün vermeden, yerel yaklaşım ve global standartlarda, çağdaş bir hizmet anlayışını benimsemiştir.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler