SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Antalya Muratpaşa’da günlük plastik kullanımı azaldı

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, ana hizmet binasında pet su şişesi kullanımını kaldırarak başlattığı ‘Plastiksiz Belediye’ hareketiyle günlük plastik kullanımını 12 kilogram azalttı

Yayınlanma:
ABONE OL

ANTALYA (İGFA) – Uluslararası çevreci sivil toplum kuruluşu Greenpeace raporlarına nazaran Akdeniz’den alınan derin deniz örneklerinin yüzde 92.8’inde plastik saptandı.

Akdeniz Havzası’nda 4 metrekareye 1 plastik atık düşüyor. Sorunun en büyük kısmını plastik su şişeleri, pipet, tabak, çatal, kaşık üzere tek kullanımlık plastikler oluşturuyor.

Antalya’da da Muratpaşa Belediyesi de ana hizmet binasında pet şişe kullanımını kaldırmak için ocak ayında bin 200 çalışanına cam su matarası dağıttı. İçilebilir su gereksinimini karşılamak için ana hizmet binasında her kata su sebili yerleştirildi. Su tüketimi sırasında tek kullanımlık plastik kullanımını azaltmak için yapılan uygulamayla Muratpaşa Belediyesi’nden günde 12 kilogram daha aç plastik atık çıktı.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, ana hizmet binasında pet su şişesi kullanımını kaldırarak başlattığı ‘Plastiksiz Belediye’ hareketiyle günlük plastik kullanımını 12 kilogram azalttı

Belediye Lideri Ümit Uysal, günlük hayatta plastik tüketimini azaltmak için şahsî olarak atılacak bir adımın dahi birçok şeyi değiştirebileceğini söyledi.

Plastiksiz Belediye Hareketi’nin 6’nci ayına girdiğini ve bu sayede Muratpaşa Belediyesi’nde 1.5 ton plastik kullanımı azalttıklarını belirten Lider Uysal, “Türkiye’nin birinci ödüllü geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart başta olmak üzere yaptığımız çalışmalarla Muratpaşa’mızda plastik kullanımının azaltılması için çalışıyoruz. Gelecek jenerasyonlara yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için tüm komşularımı bu harekete katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler