SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Avrupa Birliği Hatıra Ormanı” Yapılacak

Edirne AB Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Komisyonu'nun "Map My Tree" kampanyası kapsamında Küküler köyünde 10 bin fidanlık hatıra ormanı yaptırılacak.

Yayınlanma:
ABONE OL

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (ETSO) yapılan açıklamaya göre, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve yerel ortakları, 19 şehirde yaklaşık 170 bin ağacın dikilmesini hedefleyen ağaçlandırma kampanyasını başlattı.

Orman Genel Müdürlüğü denetimindeki ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van’da hatıra ormanları oluşturulacak.

Edirne’deki 10 bin fidanlık Avrupa Birliği Hatıra Ormanı yapımına Milli Ağaçlandırma Günü’nde öğrencilerin fidan dikim etkinliği ile sembolik başlangıç yapıldı.

İLGİLİ HABER Sabiha Gökçen Havalimanı’nı Bayram Tatilinde 1 Milyondan Fazla Yolcu Kullandı
Edirne AB Bilgi Merkezi tarafından Avrupa Komisyonu'nun "Map My Tree" kampanyası kapsamında Küküler köyünde 10 bin fidanlık hatıra ormanı yaptırılacak.

Fidan dikimine AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu ve ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak da katıldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler