SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk Kez Duyurdu: Genç Kart Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı ardından gerçekleştirdiği açıklamalarda Genç Kart uygulamasına değindi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Gençlere verdikleri tüm vaatlerin takibinde olduklarını, bugün yapılan Kabine toplantısında bu yönde önemli kararlar verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yaşını dolduran gençler için Genç Kart uygulamasını başlatacaklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları sonunda Genç Kart uygulamasının ayrıntıları merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genç Kart ile gençlerin sinema, müze ve tiyatro gibi kültürel etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli yararlanmasını sağlayacağını açıkladı.

erdogan-aa-telefgon.jpg

İLGİLİ HABER Sibergöz-32 Operasyonlarında 19 Şüpheli Yakalandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı ardından gerçekleştirdiği açıklamalarda Genç Kart uygulamasına değindi.

Genç Kart Nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı Genç Kart, 1 sene boyunca 18 yaşında olan gençler tarafından kullanılabilecek. Müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden indirimli veya ücretsiz faydalanabilecek.

erdogan-2.webp

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konuşması

Uygulamanın ayrıntılarını dile getiren Erdoğan; “Bu gençlerimize 1 yıl süreyle geçerli olmak üzere Genç Kart vereceğiz. Bu karta sahip tüm gençlerimiz müze, tiyatro, sinema gibi kültürel ve sanatsal etkinliklerden ücretsiz ya da indirimli faydalanabileceklerdir. Zaman içinde Genç Kart uygulaması kapsamında gençlerimize sunulan imkanları daha da genişleteceğiz.” ifadelerine yer verdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler