SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Ekrem İmamoğlu’nun Konuşması Sloganlar Atılarak Kesildi

CHP'de değişim tartışmaları gündemdeki yerini korurken, CHP’nin İstanbul İl Kongresinde konuşan İBB başkanı Ekrem İmamoğlu'nun konuşmaları Kılıçdaroğlu sloganları atılarak kesildi, konuşması yarıda kaldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı konuşma esnasında salondan bir anda sesler yükselmeye başladı. “Halkın umudu Kılıçdaroğlu”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” ve “Her Şey Çok Güzel Olacak” sloganları atıldı. Bu sloganların üzerine İmamoğlu’nun konuşması belli bir süre yarıda kaldı.

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu konuşmasında “İstanbul’un kader elimizde, yine başaracağız, asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

2849921.jpg

İLGİLİ HABER Bir Tırda 18 Kilo 240 Gram Esrar Ele Geçirildi
CHP'de değişim tartışmaları gündemdeki yerini korurken, CHP’nin İstanbul İl Kongresinde konuşan İBB başkanı Ekrem İmamoğlu'nun konuşmaları Kılıçdaroğlu sloganları atılarak kesildi, konuşması yarıda kaldı.

İmamoğlu, kongrede şunları da söyledi:

“CHP İstanbul İl Kongremiz hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. Temmuz başında mahallelerde başlayan ardından ilçelerde devam eden kongrelerimiz İstanbul çağında bugün itibariyle tamamlanıyor. Bu süreçte her bir mahallede, her ilçede emek sarf eden üyelerimize her kademede seçilen delegelerimize ve bu kongreye katılarak partimizin geleceğini şekillendirmek için sorumluluk alan her birinize içtenlikle teşekkür ediyorum. Emeklerinize sağlık.

İstanbul il başkanlığı için yarışan sayın Cemal Canpolat ve Özgür Çelik’e başarılar diliyorum.”

Bin Yaşa Cumhuriyet!

İmamoğlu, ”Her birimiz çok önemli günlerden geçiyoruz. 9 Eylül 2023 partimizin tam 100. yaşını kutladık. 6 Ekim 2023 şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılınız kutladık. Birileri bu millete yıllarca bu günlerin önemlerini unutturmak istediler. Bu şehrin tam 5 yıl boyunca işgal altında kaldığını, 5 saniye tahammül edebilir miyiz? 5 yıl!İşte bu milletin istiklal mücadelesini küçümseyen o akıl bunları bilmeden ya da bilerek küçümseyerek milletin ayağa kalkışını istiklal mücadelesini özgürlük mücadelesini yok saymaya çalışmışlardır. bundan 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının kararlı mücadelesi sonunda İstanbul işgalden kurtarılmıştır. Bu kurtuluşu bize sağlayan başta Atatürk ve silah arkadaşları ve bu milletin büyükleri her birisini minnetle yad ediyorum.

Lozan Antlaşması’nın 100. yılını kutladık bundan tam 3 hafta sonra ise 29 Ekim 2023’te cumhuriyetimizin hep birlikte 100. yılını kutlayacağız. 100. yılı Cumhuriyetimizin kutlu olsun. Bin yaşa Cumhuriyet.” dedi.

vcrxs-ioeemub08hxjsakq.webp

Bu Şehri Devraldığımızda Koca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Tek Bir Öğrenci İçin Dahi Yatağı Yoktu

”Geride bıraktığımız 4.5 yıl boyunca ahlak dışı engellemeleri yaşadık ama bunların hiçbiri bizi yıldırmadı. Bu aziz şehirde en zor zamanlarında kimseyi aç bırakmadık kimseyi açıkta bırakmadık. Sevgili yol arkadaşlarım bizim partimizin adı Cumhuriyet Halk Partisi’dir, ülkemizin kurucusu ve ilk genel başkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları partimizi iki kelimeyi bilhassa tarih ettiler cumhuriyet ve halk bir arada. bu iki kelime. Bu iki kelime ve bu kavram aslında iç içedir. Cumhuriyet halkın eşitliğini ve egemenliğini temsil eder. O nedenle partimiz devletim veya piyasanın değil halkın partisi olma iddiasındadır. Halkçılık ilkemiz buradan gelir. Halkçılık demek halkın çıkarlarını beklentilerini duygularını siyasetin merkezine taşımak demektir. Hep birlikte hatırlayalım; bu şehri devraldığımızda koca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin tek bir öğrenci için dahi yatağı yoktu. Bugün 14 tane yurdumuz var, bunlarda 5 bin üniversite öğrencisi var. Adil bir şekilde Anadolu’nun Trakya’nın vatandaşlarımızın evlatları geliyor o öğrenci yurtlarında emin ellerde Türkiye’nin geleceği için okuyorlar.”

Siyaset Aile Mesleği Değildir

İBB başkanı İmamoğlu, ”Birisinin çocukları bizden şikâyetçi olmaya başladı yerel seçim yaklaşırken. niye? Ailelerin vakıflarına teslim edilecek yurtlar artık teslim edilmiyor, hani geçen dedim ya işine git diyeceğim ama işi gücü olmayan evlatları, keşke işi gücü olsaydı. keşke politikanın siyasetin mecrasından beslenen insanlar olmasaydı. Siyaset aile mesleği değildir, aile mesleği haline getiren bu anlayışa hep birlikte son vereceğiz.

Kreş sayımız sıfırdı, bugün itibariyle 75’i tamamladık. Hızla 150 sayısına koşuyoruz. Yani hiç durmadan yolumuza devam ediyoruz. Düşünün 4.5 yılda 5 bin öğrenciye yurt yağan anlayış bu şehirde 25 yılda iktidar olsa neler yapar neler.” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler