SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Manyas Kalesi Turizme Mi Kazandırılıyor?

Yayınlanma:
ABONE OL

Eski Manyas Mahallesi Muhtarı Can Güney, yaptığı açıklamada, mahallelerinde Osmanlılar’dan kalma cami, türbe, zaviye ve hamamın yanı sıra eski dönemlere ait şapelin bulunduğunu söyledi.

Güney, Eski Manyas Kalesi’nin yer aldığı bölgenin 2019 yılında birinci derece arkeolojik sit alanı ilan edildiğini belirterek, “Tarihi mirasımıza sahip çıkmak, ortaya çıkarmak, doğal ve kültürel değerlerimizi ilçemize, ülkemize, insanlığımıza kazandırmak istiyoruz. Mahallemiz bitki örtüsü, orman ve çevre güzelliğini de sayarsak insanlarımızın aileleri ile tarihi kalıntılarla doğal güzellikleri birlikte yaşayacaklardır.” dedi.

Kalenin define arayanlar tarafından tahrip edildiğini aktaran Güney, mahalle halkı adına bölgenin turizme kazandırılmasını talep ettiklerini sözlerine ekledi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler