SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Öğrencilerin Bulunduğu Minibüsü Kaçıran Şüphelinin İfadesine Ulaşıldı

Kadıköy'de öğrenci servis minibüsünü kaçırdığı gerekçesiyle tutuklanan şüphelinin hakimlik ifadesine ulaşıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Şüpheli Tolga N. ifadesinde, olayı nasıl gerçekleştirdiğini bilmediğini öne sürerek, “Olay esnasında kalbimde ve kulağımda bir cızırtı duydum.” dedi.

En son olaydan 6 gün önce uyuşturucu madde kullandığını söyleyen şüpheli, “Olay günü araç içinde çocuk olduğunu bilmiyordum. Yaptığım eylemden dolayı çok pişmanım. Kendimi Cumhurbaşkanı’na duyurmak istemiştim. Tedavi görmek istiyorum. Araç ile Ankara’ya gidecektim. Başka bir amacım yoktur. Yanlış hatırlamıyorsam kırmızı reçeteli ilaçlar kullanıyordum. Çapa’da psikiyatri tedavisi gördüm. Yaptığım eylemin bu raddeye geleceğini tahmin etmedim.” ifadesini kullandı.

Tutuklama kararında ise “şüphelinin her ne kadar gaipten sesler duyduğunu ve rahatsızlandığını söylese de sorgusu esnasında bilinçli olarak kendisini bu hal ve tavır içine sokma kastıyla birlikte, işlemiş olduğu olayın sonuçlarından kurtulabilmek amacıyla hareket edebileceğinin değerlendirildiği” kaydedildi.

İLGİLİ HABER Marmara Denizi’nde Batan Geminin Mürettebatı İçin Arama Çalışmaları 12. Gününde
Kadıköy'de öğrenci servis minibüsünü kaçırdığı gerekçesiyle tutuklanan şüphelinin hakimlik ifadesine ulaşıldı.

Ne Olmuştu?

Tuzla’daki bir ilkokul için taşımacılık yapan öğrenci servisinin Kadıköy’de ışıklarda durduğu sırada bir şüpheli tarafından kaçırılması sonrası polis ekiplerince çalışma başlatılmıştı.

Ekipler, önce sürücüyü, Göztepe’de de öğrencilerle hostesi indiren ve minibüsü Pendik’te bırakarak kaçan zanlının kimlik ve adresini tespit etmişti.

Şüpheli Tolga N’nin (34), Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne CİMER müracaatı için gittiği öğrenilirken, burada yapılan üst aramasının ardından götürüldüğü polis merkezinde İstanbul Gasp Büro Amirliğince arandığı bilgisine ulaşılmıştı.

Gözaltına alınarak Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülen ve 13 ayrı suçtan kaydı olduğu belirlenen şüpheli, sevk edildiği adliyede tutuklanmıştı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler