SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Osman Kavala’ya Ödül Verildi

Gezi davasında ağırlaştırılmış müebbet cezası alan Osman Kavala, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) tarafından verilen ödüle layık görüldü.

Yayınlanma:
ABONE OL

İş insanı Osman Kavala, 28 Mayıs 2013 tarihinde başlayan Gezi Parkı Olayları sonrasında 25 Nisan 2022 tarihinde müebbet hapis cezası almıştı.

Osman Kavala hakkında yeni bir gelişme yaşandı. İş adamı Osman Kavala’ya, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) tarafından Vaclav Havel İnsan Hakları Ödülü verildi

123213111-teuw-cover.jpg

İLGİLİ HABER Bir Tırda 18 Kilo 240 Gram Esrar Ele Geçirildi
Gezi davasında ağırlaştırılmış müebbet cezası alan Osman Kavala, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) tarafından verilen ödüle layık görüldü.

Ödüle birçok isimle birlikte aday gösterilen Kavala, bu ödülü almaya hak kazandı. Ödüle layık görülen diğer isimler de açıklandı. Justyna Wydrzynska (Polonya) v Yevgeniy Zakharov (Ukrayna) ödüle aday gösterilen diğer isimler oldu.

Osman Kavala Kimdir?

Mehmet Osman Kavala, Türk iş insanı, filantropist ve insan hakları savunucusudur. 1990’ların başından beri birçok sivil toplum kuruluşuna destekleriyle gündeme gelen Osman Kavala, 2002 yılından itibaren bir kültür kurumu olarak faaliyetlerini sürdüren Anadolu Kültür’ün kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Gezi Parkı davasında, “cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler