SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

TÜBİTAK’tan Kayseri Kocasinan’a övgü

Kayseri'nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal’ı Erkilet Generalemir Havacılık ve Uzay Bilimleri Merkezi’nde konuk edip, verilen eğitimler hakkında bilgilendirdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de birden fazla özel okullarda olmayan imkanları Kocasinanlı çocuklara fiyatsız sunduklarını belirten Lider Çolakbayrakdar, okul niteliğindeki bu tesis sayesinde üreten bireyler yetiştirdiklerini söyledi. TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal ise yapılan hizmetleri başarılı bulduğunu belirterek, TEKNOFEST’e Performans Mükafatı alan Kocasinan’ın kadrosunu tebrik etti.

‘Engelsiz Tabiat, Manisiz Bilim’ projesi kapsamında TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal’ı ve gençleri, Erkilet Generalemir Havacılık ve Uzay Bilimleri Merkezi’nde ağırlayan Lider Çolakbayrakdar, tesiste verilen eğitimler hakkında ayrıntılı bilgiler aktardı. Havacılık ve Uzay Bilimleri, Model Uçak ve İnsansız Hava Araçları Atölyesi ile 3D Sanal Gerçeklik sınıflarında sunulan hizmetleri, TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal’a anlatan Lider Çolakbayrakdar, gençlerin daha âlâ ve daha güçlü bir alt yapıyla yetişmeleri için ağır uğraş gösterdiklerini tabir etti.

Bilim ve teknoloji alanında yapılan çalışmalarla fark oluşturduklarını belirten Lider Çolakbayrakdar; “Merkezimizle çocuklarımıza model uçak ve insansız hava araçlarının nasıl yapılacağı ve simülasyon eğitimiyle de nasıl uçuracaklarını öğretiyoruz. Bilhassa Kocasinan hudutları içerisinde bulunan ortaokul öğrencilerini, okul müfredatına uygun olarak buraya getiriyor ve eğitimler veriyoruz. Her gün farklı bir okuldan gelen öğrenciler burada eğitim görüyorlar. Kayseri’de özel okullarda olmayan imkanları, burada Kocasinanlı çocuklara sunuyoruz.

İLGİLİ HABER Biga’da 1 Kilo 283 Gram Uyuşturucu Ele Geçirildi
Kayseri'nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal’ı Erkilet Generalemir Havacılık ve Uzay Bilimleri Merkezi’nde konuk edip, verilen eğitimler hakkında bilgilendirdi.

Tesisimize gelen çocuklarımız, aldıkları eğitimlerle yerli ve ulusal olarak teknolojik eserler tasarlayıp üretiyor. Bu vesileyle TÜBİTAK 4008 – Özel İhtiyaçlı Bireylere Yönelik Kapsayıcı Toplum Uygulamaları Destekleme Programı kapsamında “Engelsiz Tabiat, Manisiz Bilim” projesiyle Türkiye’deki 42 proje ortasına giren Mithatpaşa İlkokulu Müdürü Esra Taş’ı tebrik ediyor, dayanaklarından ötürü Ulusal Eğitim Müdürlüğümüze ve TÜBİTAK Liderimize teşekkürlerimi iletiyorum” sözlerini kullandı.

TÜBİTAK Lideri Prof. Dr. Hasan Mandal ise yapılan hizmetleri başarılı bulduğunu belirterek, TEKNOFEST’e Performans Mükafatı alan Kocasinan’ın grubunu tebrik etti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler