SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Foreign Policy Dergisi Tekno-Milliyetçilikle Selçuk Bayraktar’ın Yeni Lider Olabileceğini Söylüyor

Foreign Policy dergisi, Türk mühendis Selçuk Bayraktar'ın siyasete giriş sinyali verdiğini iddia ederek, Türkiye'nin potansiyel yeni lideri olabileceği konusunda dikkat çekici bir analize imza attı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Foreign Policy dergisi, Selçuk Bayraktar’ın siyasete adım atma sinyalleri verdiği analizini yaparak, Türkiye’nin potansiyel yeni lideri olabileceğini öne sürdü.

Halil Karaveli imzalı analiz, Bayraktar’ın tekno-milliyetçiliği ve popüler cazibesini vurgulayarak Erdoğan ile arasındaki farklara değindi.

Türkiye’nin askeri-teknolojik başarılarıyla öne çıkan Bayraktar, laik-dindar ayrımını aşan bir tekno-milliyetçilik biçiminin aktif savunucusu olarak dikkat çekiyor. Özellikle İHA’larıyla savaş alanlarında belirleyici bir rol oynayan Bayraktar, ulusal bir gurur kaynağı haline geldi.

İLGİLİ HABER AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
Foreign Policy dergisi, Türk mühendis Selçuk Bayraktar'ın siyasete giriş sinyali verdiğini iddia ederek, Türkiye'nin potansiyel yeni lideri olabileceği konusunda dikkat çekici bir analize imza attı.

1 Eylül’de siyasete adım atma düşüncesini dile getiren Bayraktar, verdiği röportajlarda siyasete karşı bir hedefinin olmadığını ancak milli teknoloji hamlesi idealini gerçekleştirmek için mücadele edeceklerini belirtti. 28 Eylül’deki açıklamasında toplumla birlikte milli teknoloji hamlesine odaklanacaklarını ifade etti.

yeni-lider-olabilir-mi2.jpg

Erdoğan ile Arasındaki Farklar

Analizde dikkat çeken noktalardan biri de Erdoğan’ın muhafazakar ve seküler milliyetçilik ideolojisinin tam anlamıyla birleşimini gerçekleştirememesi oldu. Bayraktar’ın tekno-milliyetçiliği ise dini bir ton taşımadığından dindar ve seküler seçmenlere hitap edebiliyor.

Bayraktar’ın ailesinin toplumsal çalışmaları ve kökeni, onun sosyal milliyetçilik vizyonunu oluşturabileceğine işaret ediyor.

Analiz, Bayraktar’ın, sosyal milliyetçilikle birleştirdiği tekno-milliyetçiliğini halk sınıflarına maddi fayda sağlayacak bir güvence sunması üzerinde duruyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler