SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Kentsel Dönüşüm Kapsamında 5 Bina Yıkıldı

Büyükçekmece'de, deprem riski bulunan 5 blok ve 88 bağımsız bölümün yıkımı yapıldı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Büyükçekmece’de, deprem riski barındıran ve kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yer alan 5 blok ve 88 bağımsız bölüm, Fatih Mahallesi’nde gerçekleştirilen yıkım operasyonuyla güvenli bir şekilde ortadan kaldırıldı.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, çalışmalar hakkında yaptığı açıklamada, kentsel dönüşüme ilişkin kanunla bölgesinde depreme karşı önlemlerin hızlandırıldığını belirtti.

Akgün, 1999 depremi yaşandığında belediye başkanı olduğunu kaydederek, “2000’den itibaren yolumuza koyulduk, önce planlarımızı değiştirdik. Afet İşleri Daire Başkanlığı ve bilim insanlarıyla, üniversitelerle beraber, Büyükçekmece’nin zeminine göre planlar oluşturuldu. Sonra kentsel dönüşüm kanunu ile birlikte bölgemizdeki depreme karşı önlem hızlandırıldı.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Sokak Hayvanlarının Bakımı Yapılıyor
Büyükçekmece'de, deprem riski bulunan 5 blok ve 88 bağımsız bölümün yıkımı yapıldı.

Büyükçekmece’de hedefinin depremde vatandaşların burnunun kanamasını engellemek olduğuna dikkati çeken Akgün, “Belediye, vatandaş ve müteahhit üçgeninde 48 bin konutumuzu yenileyerek şu ana kadar hem 200 binden fazla vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağladık hem de onları depreme dayanıklı evlerine taşıdık. Önümüzde bir yüzde 30-35’lik kısım kaldı.” değerlendirmesinde bulundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler