SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Antalya 2026 Uluslararası Uzay Kongresi’ne Ev Sahipliği Yapacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 2026'da Uluslararası Uzay Kongresi'ne Antalya'nın ev sahipliği yapacağını bildirdi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Antalya, 2026’da gerçekleşecek olan Uluslararası Uzay Kongresi’ne ev sahipliği yapacak. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen “Büyütech Türkiye’nin İlk Kamera Sistemleri Üretim Tesisi Açılış Töreni”nde bu heyecan verici haberi duyurdu.

Kacır, konuşmasında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’den aldığı güzel bir haberi paylaşarak, Türkiye’nin uzay bilimi ve teknolojisindeki önemli adımlarından birine daha ev sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşadığını ifade etti.

Uluslararası Uzay Konferansı’nın, dünyada gerçekleşen en büyük uzay etkinliği olduğuna işaret eden Kacır, şunları kaydetti:

İLGİLİ HABER Sokak Hayvanlarının Bakımı Yapılıyor
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, 2026'da Uluslararası Uzay Kongresi'ne Antalya'nın ev sahipliği yapacağını bildirdi.

“Bu konferans bu yıl Azerbaycan’da, Bakü’de gerçekleşiyor. Biz 2026’da bu büyük etkinliğin Türkiye’de, Antalya’mızda gerçekleşmesi için aday olmuştuk ve bu adaylık süreciyle ilgili bir yarış içindeydik. Az önce arkadaşlarım arayarak bildirdiler ki, Türkiye’miz bu yarışı kazandı ve 2026’da dünyanın en büyük uzay kongresine Antalya ev sahipliği yapacak. Ülkemize, milletimize hayırlı olsun. İnanın bu bizim ortak başarımızdır, ortak iftihar kaynağımızdır. Az önceki konuşmalarda herkes aslında bu başarı hikayesinde hep birlikte nasıl başardığımızı çok nezih, çok zarif ifadelerle paylaştı.”

Bakan Kacır, Türkiye’nin geleceğine inanan herkesin böylesi başarılarda çok büyük katkısı olduğunu vurgulayarak, “Zira bu başarılar, Türkiye’nin, Cumhuriyet’imizin ikinci yüzyılına, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın iddiası ve ifadesiyle Türkiye Yüzyılı’na adım atarken işte hep birlikte inşa ettiğimiz bilim, AR-GE, inovasyon ekosisteminin, girişimcilik ekosisteminin başarısıdır. Bu başarılar bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz başarıların dünya tarafından dikkatle takip edilmesinin neticesinde elde ettiğimiz başarılardır. Ben inanıyorum ki, hep birlikte Türkiye Yüzyılı’nda çok daha büyük işlere imza atacağız.” ifadelerini kullandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler