SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı’nda Troya Kültür Yolu Festivali Heyecanı!

Kültür ve Turizm Bakanlığınca Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivali'nin sekizinci gününde de konser, sergi ve çeşitli sanat etkinlikleri halkla buluştu.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivali, sekizinci gününde unutulmaz sanat etkinlikleriyle dolu bir gün daha yaşadı.

ÇOMÜ İÇDAŞ Kara Yusuf Kongre Merkezi’nde gerçekleşen muhteşem bir konserde Vivaldi’nin “Dört Mevsim” eseri mest edici bir şekilde çalındı. Aynı gün, Gelibolu Mevlevihanesi’nde postnişin Kamil Eren Erkmenkul tarafından “Safer Aşı Usulü ve Mevlevi Ayin-i Şerifi” sunuldu. Kilitbahir Kalesi’nde ise Gece Yolcuları, büyüleyici performanslarıyla dinleyicileri etkiledi.Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda Troya Kültür Yolu Festivali Heyecanı!

Ayrıca, Anadolu Hamidiye Tabyası’nda devam eden “Anı Dalışı” etkinliği, festivalin sekizinci gününde de katılımcıları heyecanlandırmaya devam etti.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Kültür ve Turizm Bakanlığınca Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı koordinasyonunda düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivali'nin sekizinci gününde de konser, sergi ve çeşitli sanat etkinlikleri halkla buluştu.

“Bir Hayalin İnşası” dijital sergisi Çanakkale Kordon’da, “Eskizden Piksele Dijital Sanat” sergisi, Anadolu Hamidiye Tabyası Hangar’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Devlet Güzel Sanatlar Sergi Salonu’nda “Hesap İşi” sergisi yer alırken, Troya Ören Yeri ve Antik Kenti Blegen Evi’ndeki “Ben Blegen! Troya’yı Kazmaktan Geliyorum”, Çanakkale Evi’ndeki “Devrim Erbil’in Renkleri”, Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi’ndeki “Gelibolu Tarihi Sulaltı Parkı” fotoğraf sergisi ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.​​​​​​​Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda Troya Kültür Yolu Festivali Heyecanı!​​​​​​​

Festival kapsamında Mahal Sanat’ta Troya Kazıları Sanat Ekibi’nin sergisi “Kanatlı sözler, izler” görülebiliyor.Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda Troya Kültür Yolu Festivali Heyecanı!​​​​​​​

Troya Kültür Yolu Festivali etkinlikleri kapsamında Anadolu Hamidiye Tabyası’nda kurulan konser alanında şarkıcı Simge Sağın sahne aldı.

Nedime Hanım Konağı’nda Gülşah Çeliker ile Piri Reis Söyleşisi düzenlendi.

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı'nda Troya Kültür Yolu Festivali Heyecanı!

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler