SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Çanakkale’de 63 Yaşındaki Pikap Tamircisi Yarım Asırdır Sanatını Sürdürüyor

Çanakkale'de mesleği babasından öğrenen 63 yaşındaki Sayın Keskin, pikap tamirciliğini yaklaşık yarım asırdır sürdürüyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

Çanakkale’nin müzik dünyasına nostaljik bir dokunuş katan 63 yaşındaki Sayın Keskin, pikap tamirciliğini babasından öğrenerek yarım asırdan fazla bir süredir başarıyla sürdürüyor.

Pikapların özel dünyasına 16 yaşında babası sayesinde adım atan Keskin, o günden bu yana bu sanatı büyük bir tutkuyla icra ediyor.

Babasının yanında geçirdiği yıllar boyunca, pikap tamirciliğinin inceliklerini adım adım öğrenen Keskin, Türkiye’de nadir rastlanan usta pikap tamircilerinden biri haline geldi.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Çanakkale'de mesleği babasından öğrenen 63 yaşındaki Sayın Keskin, pikap tamirciliğini yaklaşık yarım asırdır sürdürüyor.

Ses kalitesi yüksek olan pikapları tamir eden Keskin nostaljik yaşamın müzikal anlamda önemli bir parçası olan bu cihazların ömrünü uzatıyor.

“Müthiş Bir Keyif”

Sayın Keskin, AA muhabirine, baba mesleğinden dolayı eski cihazların, pikap sistemlerinin içinde doğduğunu söyledi.

Bu işi 47 yıldır yaptığını ve hobi gibi gördüğünü dile getiren Keskin, “Türkiye’de eski pikapları tamir eden 7 kişiden biriyim. Yeni kuşaktan da bu cihazlarla ilgilenmek isteyenler var ama ne kadar ileriye gittiklerini bilmiyorum. Çıraklar ise pek meraklı değiller, keşke olsalar.” dedi.

Keskin, pikapta plak çalarak müzik keyfi yaşamanın son dönemde yeniden rağbet görmeye başladığını ifade etti.

Pikaptan çıkan sesin kaliteli olduğunu vurgulayan Keskin şöyle konuştu:

“Bu eşsiz müzik deneyimi günümüzde yeniden popüler olmaya başladı. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de vatandaşlar yeniden plak dinlemeye başladı. Tekrar plağa dönüş var çünkü plaktan doğal bir ses alıyorsunuz. Çok güzel bir hobi. Plağı alıyorsunuz, pikaba koyuyorsunuz dinlemeye başlıyorsunuz. Müthiş bir keyif.”

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler