SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Merkezi Sistem Kalorifer Ne Zaman Yanar? Saat Kaçta Açılır, Kaçta Kapatılır?

Kış aylarının yaklaşması ve havaların soğumasıyla birlikte merkezi sistem kalorifer kullanan apartman sakinleri 2023 yılında aktifliğin ne zaman başlayacağını merak etmektedir.

Yayınlanma:
ABONE OL

Havaların soğumaya başlamasıyla beraber henüz doğal gaz sistemi bulunmayan bazı apartmanlarda halen daha merkezi sistem kalorifer kullanılmaktadır. Apartman sakinlerinin kömür veya fuel oil satın alması ile çalışan merkezi sistem kalorifer, önceden belirlenen tarihler arasında uzman kişilerce devreye alınmaktadır.

Merkezi sistem kalorifer tarihleri aslında illere göre değişkenlik göstermektedir. Bazı illerde merkezi sistem kalorifer yanma tarihleri valilikler tarafından ilan edilmektedir.

Merkezi sistem kaloriferi ne zaman yanar?

Merkezi sistem kaloriferleri için yanma tarihleri 15 Kasım 2023’ten 15 Nisan 2024 aralığındadır. Valilik Çevre İl Müdürlüğü, Valiliğe bağlı Mahalli Çevre Kurulu Kararı ile sıcaklık şartlarına bağlı olarak illerin durumuna göre; merkezi sitemi yakma saatlerinde değişikliğe gidilebilir.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Kış aylarının yaklaşması ve havaların soğumasıyla birlikte merkezi sistem kalorifer kullanan apartman sakinleri 2023 yılında aktifliğin ne zaman başlayacağını merak etmektedir.

Kaloriferlerin hangi saatlerde yakılacağı kararı ise insanların biyolojik uyku saatlerine ve enerji tasarrufuna göre değişmekte olup standartlar dahilinde 22.00-06.00 saatleri dışında kalan zamandır.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler