SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Gelecek Yıl Tatillerde Değişiklik Olabilir

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, gelecek yıl ara tatillerle ilgili düzenleme yapabileceklerini belirtti.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bakan Tekin, bu yılki ara tatilin değerlendirilerek gelecek yıl için bir düzenleme yapılabileceğini ifade etti. Velilerden, öğrencilerden ve öğretmenlerden böyle bir talep gelirse konuyu yeniden değerlendireceklerini belirten Bakan, ara tatillerin kaldırılmasıyla ilgili bir durumun şu an için söz konusu olmadığını vurguladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda her genel müdürlüğün İzleme Değerlendirme Daire Başkanlığı tarafından izlendiğini belirten Tekin, bu yılki ara tatilin ardından öğrenciler, veliler ve öğretmenlerin memnuniyeti doğrultusunda uygulamaya devam edilebileceğini ifade etti.

Bakanlık yetkilileri ise konuyla ilgili detayların henüz belli olmadığını ve düzenleme hakkında şu aşamada herhangi bir açıklama yapılmayacağını paylaştı.

İLGİLİ HABER 13 Okulda “Çorba ve Meyve Günü” Etkinliği
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, gelecek yıl ara tatillerle ilgili düzenleme yapabileceklerini belirtti.

ara-tatiller-kalkiyor-mu3.jpg

ARA TATİLLERİN EĞİTİME KATKISI MASAYA ALINABİLİR

Türkiye’de ilk kez 2019’da başlatılan ara tatil uygulamasının şimdi tartışıldığı bir dönemde, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ara tatillerin eğitimdeki verimliliği nasıl etkilediğini değerlendirme ihtimalini ortaya koydu.

Ziya Selçuk döneminde başlatılan ara tatil uygulamasının, öğrencilerin yaz tatilindeki öğrenme kayıplarını azaltmak ve eğitimde verimliliği artırmak amacıyla gerçekleştirildiğini hatırlatan Tekin, gelecek yıl için bu düzenlemenin revize edilebileceğini belirtti.

BİRÇOK ÜLKEDEN DAHA AZ EĞİTİM GÜNÜNE SAHİBİZ

Bakan Tekin, Türkiye’de eğitimde verimliliği artırmak amacıyla yapılan ara tatil uygulamasının, öğrencilerin belirli dönemlerde öğretim faaliyetlerine ara vererek öğrenmeyi kolaylaştırdığını savundu. Ancak dünya genelindeki bazı ülkelerden okulların açık olduğu gün sayısının Türkiye’de az olduğuna da dikkat çekti.

Güney Kore, Japonya, İngiltere, Almanya ve Finlandiya gibi ülkelerde okulların daha uzun süre açık olduğunu belirten Tekin, gelecek yılın düzenlemelerinde bu hususların göz önünde bulundurulabileceğini ifade etti.

ara-tatiller-kalkiyor-mu2.jpg

ANNE BABALAR SEVİNİR TURİZMCİLER ÜZÜLÜR

Gelecek yıl ara tatillerin kalkması durumunda, çalışan anne babaların sevinçle karşılayabileceği bir gelişme yaşanabilir. Ancak son dört yıldır kasım ve nisan aylarındaki ara tatillerin, turizm sektöründe önemli bir hareketlilik yarattığına dikkat çekildi.

Ailelerin ve öğretmenlerin tatil dönemlerinde turistik bölgelere yönelmesi nedeniyle, bu dönemde turizm sektörünün olumlu etkilendiği belirtiliyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler