SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

LGS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? İşte Belirlenen Tarihler

Yayınlanma:
ABONE OL

Liseye Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona eriyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde 4 Haziran’da gerçekleştirilen LGS’nin sonuç tarihleri belli oldu. Öğrenciler sonuçlarını öğrenmek için gün saymaya başladı. İşte, LGS sonuçlarının açıklanacağı tarih, sonuç öğrenme ekranı ve tercihlerle ilgili bilgiler:

Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

26 Haziran’da LGS sınav sonuçları açıklanacak. “https://www.meb.gov.tr” internet adresi üzerinden sonuçları görebilirsiniz.

Tercihlerin hangi tarihte yapılacağı konusunda resmi bir açıklama yapılmadı. Ama geçen sene LGS tercihleri 4 ile 20 Temmuz arasında yapılmıştı. LGS ile ilgili yeni gelişmeler olduğunda haberimizde yer alacak.

Soru ve cevap anahtarı sınav bittikten bir müddet sonra www.meb.gov.tr adresinde yayımlandı.

LGS Sonuçları Nasıl Sorgulanır

LGS sınav sonuçlarını www.meb.gov.tr adresinden erişime açılacak ve 8. sınıf öğrencileri T.C. kimlik numaraları ve doğum tarihleriyle sonuçları sorgulayabilecekler.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler