SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Lise Öğrencisi Gastroantalya’dan İki Madalya Kazandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Şefler Kulübü tarafından düzenlenen GastroAntalya'da, gastronomi dünyasının profesyonelleri bir araya geldi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Çalıştaylar, sunumlar, görüşmeler ve ürün tadımlarının yapıldığı organizasyon kapsamında gerçekleştirilen yarışmalarda, 800’ün üzerinde şef ve şef adayı hünerlerini sergiledi.

Karamürselli 11. sınıf öğrencisi Ecenur Erdoğan, “Lise Düzeyi Okulları Öğrenci Aşçı Restoran Tatlı Tabağı Yarışması”nda birinci, “Lise Düzeyi Okulları Ana Yemek Yarışması”nda ikincilik elde etti.

Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitimini sürdüren Erdoğan, AA muhabirine, yemek yapmayı çok sevdiğini, okuldan eve geldiğinde annesine yardım ettiğini söyledi.

İLGİLİ HABER Kırklareli’nin “İyilik Elçileri” Çocuklara Okulu Oyunlarla Sevdiriyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Şefler Kulübü tarafından düzenlenen GastroAntalya'da, gastronomi dünyasının profesyonelleri bir araya geldi.

GastroAntalya kapsamında düzenlenen iki ayrı yarışmaya katıldığını aktaran Erdoğan, “Karamel dolgulu tartolet tatlısı yaparak tatlı kategorisinde altın, ana yemek kategorisinde bonfile madalyon ile gümüş madalya kazandım. Geçen yıllarda İstanbul’da yapılan bir yarışmada ana yemekten gümüş madalya, yine İstanbul Tuzla’da düzenlenen uluslararası yarışmada da balık kategorisinde birinci oldum.” diye konuştu.

Erdoğan, ailesinin her zaman yanında olduğunu dile getirerek, en büyük hayalinin şef olmak ve kendi restoranını açmak olduğunu kaydetti.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler