SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

KYK Yurdunda Kızını Kaybeden Acılı Baba Sitem Etti “Devlet Çocuğuma 25 Gün Bakamadı”

Aydın'da KYK yurdunun asansörünün arızalanıp düşmesi sonucu yaşamını kaybeden öğrenci Zeren Ertaş'ın acılı babası valiye isyan etti: “Devlet çocuğuma 25 gün bakamadı” dedi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Aydın’da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdunda bozulan asansör düşmüş, olay anında 1 öğrenci yaşamını yitirmişti.

AYDIN VALİSİ ACILI AİLEYİ ZİYARET ETTİ

Aydın Valisi Yakup Canbolat, Aydın’da, KYK yurdunda bozulan asansörün düşmesi sonucu yaşamını yitiren öğrenci Zeren Ertaş’ın ailesine hastanede ziyarette bulundu. Vali Canbolat ile görüşme yapan acılı baba Akın Ertaş, “Sonuna kadar gidelim, bu ihmalleri yapanlar cezalarını çeksinler. Ben kızıma saygılı olmayı öğrettim. Benim çocuğum karıncayı bile incitmezdi. Devlete olan inancımı kaybettim. Çocuğumu ilk defa devlete emanet ettim ama devlet benim çocuğuma 20-25 gün bakamadı.” şeklinde konuştu.

zeren.webp

İLGİLİ HABER Sibergöz-23 Operasyonlarında 146 Şüpheli Yakalandı
Aydın'da KYK yurdunun asansörünün arızalanıp düşmesi sonucu yaşamını kaybeden öğrenci Zeren Ertaş'ın acılı babası valiye isyan etti: “Devlet çocuğuma 25 gün bakamadı” dedi.

ZEREN’İN ANNESİ KRİZ GEÇİRDİ

Yaşanan kötü olayın ardından Bursa’dan Aydın’a gelen anne Serpil Ertaş, fenalık geçirmesi sonrası Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi’nde tedaviye alındı.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, bugün aileye ziyarette bulundu.

Ziyaret anında anne Ertaş’ın “Benim çocuğum kaymakam olacaktı” feryatları yürekleri parçaladı.

zeren-3.webp

ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Baba Akın Ertaş ile görüşme yapan Vali Canbolat adli ve idari soruşturmanın sürdüğünü konunun hassasiyetle takip edildiğini belirtti.

Vali Canbolat’a yaşanan bu kötü olayda ihmali bulunanların cezalandırılması için talebini ileten baba Ertaş, “Sonuna kadar gidelim, bu ihmalleri yapanlar cezalarını çeksinler. Ben kızıma saygılı olmayı öğrettim. Benim çocuğum karıncayı bile incitmezdi. Devlete olan inancımı kaybettim. Çocuğumu ilk defa devlete emanet ettim ama devlet benim çocuğuma 20-25 gün bakamadı. İhmal sonucu olduğu için çok yaralıyız. Benim çocuğum yandı, biz yandık, başka çocuklar yanmasın. Ancak bu, dilek ve temenniyle olmuyor.” ifadelerine yer verdi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler