SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Lider Savaş: Yıkıma karşın en ucuz suyu veriyoruz

Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş, yıkıma karşın Türkiye'nin en ucuz suyunu veren belediyelerden biri olduklarını belirterek, "Belediye gelirimiz düştü, iş yüükümüz arttı. Azamî düzeyde çalışıyoruz" dedi.

Yayınlanma:
ABONE OL

HATAY (İGFA) – Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş, Reyhanlı ilçesinde vatandaş ve esnaflarla buluştu.

Reyhanlı’nın Çakıryiğit, Akyayla, Ahmetbeyli, Yenisehir, Yenimahalle, Nergizli, Tayfur Sökmen Mahalleleriyle birlikte Reyhanlı Yeni Sanayi Sitesi’ni de ziyaret eden Savaş vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

Deprem hasebiyle su kaynaklarının büyük ziyanlar gördüğünü vurgulayan Savaş, “Suriyeli sığınmacılar ve zelzele nedeniyle Reyhanlı ilçesinin nüfusu 4,5 kat arttı. Olağan olarak içme suyu gereksinimi da arttı. Reyhanlı’da 10 yeni içme suyu kuyusu açtık. Kimyasal ve biyolojik analizleri olumlu sonuçlanınca halkımızın hizmetine sunacağız. Kısa bir mühlet içerisinde su problemini kalıcı olarak çözeceğiz. Tüm yıkıma karşın Türkiye’nin en ucuz suyunu veren belediyelerden biriyiz. ” dedi.

İLGİLİ HABER İsrail’in Gazze’ye Yönelik Saldırıları Protesto Edildi
Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş, yıkıma karşın Türkiye'nin en ucuz suyunu veren belediyelerden biri olduklarını belirterek, "Belediye gelirimiz düştü, iş yüükümüz arttı. Azamî düzeyde çalışıyoruz" dedi.

GELİRİMİZ DÜŞTÜ, İŞ YÜKÜMÜZ ARTTI

Depremzede bir kurum olmalarına rağmen gece gündüz, hafta sonu demeden tüm belediye takımlarının birinci günden beri alanlarda çalıştıklarına dikkat çeken Savaş, “Abone sayılarımız önemli oranda düştü. Belediye gelirimiz düştü, iş yükümüz arttı. Konteyner kentlerin altyapılarını da biz yapıyoruz ve azamî düzeyde çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

Hatay’ın değerli üretim gelirlerinden birinin de kunduracılık olduğunu belirten Savaş, “Kunduracı esnafımız, Reyhanlı Yeni Sanayi Sitesine taşınıp işlerine devam etmeselerdi müşterilerini büsbütün kaybedelerdi. Üreten ve rızık sağlayan esnafımızın her vakit destekçisi olacağım. Sitenin üst yapısının tamamlanması için iş makinelerini görevlendireceğim. Ulaşımınızı kolaylaştırmak için otobüs seferi düzenlenmesi için görevlendirme yaptım. Ayrıyeten süreksiz konaklama merkezinde kalan esnaf aileleri için hijyen yardımı ve bayan hastalıkları tabibi da yönlendireceğim” açıklamasında bulundu.

İKTİDAR SARSINTIDAN SİYASET DEVŞİRİYOR

Öte yandan Türkiye Acil Müdahale Planı’na nazaran AFAD, Kızılay üzere kuruluşlar ile bir arada 8 bakanlığın Hatay için özel çalışmalar yapması gerektiğini vurgulayan Lider Savaş, “Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük ve en yıkıcı sarsıntısını yaşadık. Hatay en fazla vergi veren vilayetlerden biri olmasına karşılık hizmet noktasında geri plânda kalıyor. Biz Hatay’ın kalkınması için devletimizin tüm kurumlarıyla çalışmaya hazırız. Ama iktidar sarsıntıdan siyaset devşiriyor. Sarsıntı üzerinden siyaset yapılmasını gerçek bulmuyorum. İktidar sığınmacılara yardım yaparken para buluyorsa Hatay için de birebir çabası sarf etmeli. Sarsıntı sonrası Adıyaman ve Kahramanmaraş için yapılan çalışmaların gölgesinde kalmamalı.” dedi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler