SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Miras Kalan Kardeşler İçin Yeni Gelişme! Şartlar Ortadan Kaldırıldı

Türkiye gündeminde herkesi yakından ilgilendirecek bir gelişme yaşandı. Kalan miras sonucunda kardeşler arasında paylaştırılan gayrimenkul tapuları için değişikliğe gidildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kalan miras sonucunda yaşanan sorunlara yönelik yeni bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeyle birlikte artık hisseli tapu devri için noter onay şartı gerekmiyor. Açıklanan yeni karara göre, kardeşler arasında yapılacak miras payının devri için iki taraf arasında imzalanmış bir yazılı sözleşme ve sözleşmenin imzalanması esnasında hissenin sahibi olan tüm ortakların hazır bulunması yeterli olacak.

tapu-1-950x500.jpeg

Hisseli tapunun devrinden önce satışa konu gayrimenkulün parselleri tespit edilip kesin ve net sınırları belirlenmelidir. Bu aşamaların ardından noter ve Tapu Sicil Müdürlüğü işlemlerinin eksiksiz bir şekilde tamamlanası gerekiyor.

İLGİLİ HABER Tekirdağ-İstanbul Kara Yolunda Bayram Tatilinden Dönüş Yoğunluğu Yaşanıyor
Türkiye gündeminde herkesi yakından ilgilendirecek bir gelişme yaşandı. Kalan miras sonucunda kardeşler arasında paylaştırılan gayrimenkul tapuları için değişikliğe gidildi.

Bu gelişmeden önce kesin suretle aranan noter şartı, tarafların kardeşlik ilişkisi içinde olması halinde aranmayacak.

miras-kalan-gayrimenkulun-kiraya-verilmesi-elbirligi-mulkiyeti-payli-mulkiyet-karsilastirmasi.jpeg

Alınan bu karar öncesinde bu durum konuya taraf kardeşlerden birinin diğer hisseleri satın almasıyla çözüm bulmaktaydı. Miras hakkı bulunan kardeşlerin, gayrimenkulün devri için noter onaylı bir sözleşmeye sahip olmaları gerekiyordu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler