T.C

 

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu bir çalışma yaptı ve Halk Sağlığı il Müdürlükleri ile Devlet hastanesi tabelalarından T.C ibarelerini kaldırttı..Bununla da yetinmedi Sağlık Bakanlığı internet sayfasından da T.C ibaresini  kaldırdı..Durumun bir kısım medyada gündeme gelmesiyle birlikte TC eylemi sosyal medyada çığ gibi büyüdü öyleki eylem inci sözlük işgüzarlığı olarak gösterilip itibarsızlaştırılmaya çalışılsada olmadı ve yaklaşık sayıları 10 milyonu bulan bir sosyal medya protestosu Türkiye gündeminde ses getirdi..

Bu ses sadece sosyal medyada değildi anlaşılan ki Halk Sağlığı Kurumu Başkanı Mustafa Aksoy Tc yazılarının kaldırılmasından rahatsız olduğu ve buyüzden yaşanan gerginlikte istifa ettiği iddiaları gündeme geldi..Bugün görüyoruz ki Sağlık bakanlığı geri adım attı ve bütün tabelalarda T.C ibaresi geri dönüş yapmakla kalmadı Sağlık Bakanlığı internet sayfasında da TC ibaresi geri geldi..

Barış ve Çözüm sürecinin hassas ve dikkatle yürütülmesi gereken bir döneminde bu tarz çıkışlar ne yazık ki sessizce bekleyen endişeli insanları daha da rahatsız eder ve toplumu gizliden gizliye germekten başka bir işede yaramaz...

Bugün Türk bayrağının adı değişsin diyen akillerden TC ibaresini kaldıralım diyen bakanlardan sürece daha fazla zarar verecek bir grup olamaz..

Barış ve Çözüm var olan degerlerin yok edilmesiyle değil ortak değerlerde paydalar oluşturularak gelecektir..T.C simgedir ve simge ile armalar toplumlarda aidiyet duygusunu geliştirmektedir..Diyebilirsinizki bugüne kadar neden geliştirmedi? Red ve inkar politikaları güderek tolumu ayrıştırıp simgelerle aidiyet oluşturamazsınız...Devlet aklı bugün inkarı ortadan kaldırırken simge ve armaları göz ardı ederek değil birleştirerek bu süreçte başarılı olabilecektir.

Bugün çözüm süreciyle birlikte daha fazla ayrıştırıcı sözlerden davranışlardan kaçınarak,değerleri yok ederek değil birleştirici unsur olarak görerek hareket etmeli ve bu sürecte sagduyuyla birlikte varız diyebilmeliyiz.

twitter:denizster

 


Coronavirus (Covid-19)

  • 30,740,491Coronavirus Vaka Sayısı
  • 957,295Ölü Sayısı
  • 7,407,310Kurtulan Sayısı
Son Güncelleme: 16:15

HaberX Anket

Koronavirüs salgını sonrası hayatımız?

Sonuçları görmek için tıklayınız

Popüler Kullanıcılar