SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Yeryüzü Doktorları “Gönülden Gönüle İyilik Sağlık” Kampanyasıyla Somali’ye Gitti

Yeryüzü Doktorları Derneğinin "Gönülden Gönüle İyilik Sağlık" kampanyası kapsamında Somali'ye giden gönüllü sağlık ekibi, kulak, burun, boğaz, ortopedi ve göz gibi çeşitli branşlarda ameliyatlar yaptı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Yeryüzü Doktorları Derneği, “Gönülden Gönüle İyilik Sağlık” kampanyası kapsamında Somali’ye ulaşan gönüllü sağlık ekibi, kulak, burun, boğaz, ortopedi ve göz alanlarında gerçekleştirdiği ameliyatlarla umut dolu anlara imza attı.

Dernek tarafından yapılan açıklamaya göre sağlık hizmetlerinin kısıtlı olduğu ülkelerde önemli bir misyon üstlenen Yeryüzü Doktorları, 2 doçent, 1 anestezi doktoru, 2 ameliyat hemşiresi ve 1 anestezi teknikerinden oluşan 12 kişilik uzman ekibiyle Somali’ye yardım elini uzattı.

Başkent Mogadişu’da çalışmalarını sürdüren gönüllü sağlık ekibi, imkansızlık sebebiyle uzun zamandır tedavi bekleyen hastaların ameliyatlarını yaptı.

İLGİLİ HABER Spor Salonlarında Ciddi Enfeksiyon Riski Bulunuyor
Yeryüzü Doktorları Derneğinin "Gönülden Gönüle İyilik Sağlık" kampanyası kapsamında Somali'ye giden gönüllü sağlık ekibi, kulak, burun, boğaz, ortopedi ve göz gibi çeşitli branşlarda ameliyatlar yaptı.

Ülkede sağlık operasyonlarını yürüten ekip, 411 muayene ve 36 ameliyat gerçekleştirirken, bunun yanında katarakt sorunu olan 696 kişiyi kontrol etti, 62 katarakt ameliyatı yaptı. Vakaların durumunu yakından takip eden gönüllü doktorlar, başarılı ameliyatların ardından hastaları taburcu etmeye başladı.

Program boyunca alanında muayene, tedavi ve ameliyat hizmeti sunan gönüllü sağlık ekibi operasyonlarla birlikte, uygulamalı ve teorik olarak yerel sağlık çalışanlarına da sağlık eğitimleri düzenleyerek, bilgi ve tecrübelerini paylaştı.

Somali’de sağlık hizmetlerini gerçekleştiren Yeryüzü Doktorları, Bangladeş, Filistin, Kongo, Afganistan ve Cibuti’ye de giderek sağlık hizmetlerini sürdürecek.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler