SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

13. Kocaeli Kitap Fuarı Kitap Severleri Kendine Çekiyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından "Şehir ve Kitap" temasıyla gerçekleştirilen 13. Kocaeli Kitap Fuarı resmi olarak başladı. Bu yılki etkinlik, Kocaeli Kongre Merkezi'nde düzenleniyor ve katılım oldukça geniş çaplı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Fuarın açılışına 390 yayınevi, 102 sivil toplum kuruluşu ve 450’den fazla yazar ve şair katılıyor.

Bu yıl 1 milyonu aşkın ziyaretçi ağırlaması beklenen fuar, 750’den fazla etkinliğe ev sahipliği yapacak. Fuar, 15 Ekim’e kadar her gün 10.30-21.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek.

“İnsanların Kitaplara İlgisini Görünce Mutlu Oluyorum”

Fuarı gezer Semra Erkan (48), fuara daha önceki yıllarda da geldiğini belirterek, “Fuara katılımın yoğun olması beni çok mutlu ediyor. İnsanların kitaplara ilgisini görünce mutlu oluyorum. Ben de her sene gelmeye çalışıyorum.” dedi.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından "Şehir ve Kitap" temasıyla gerçekleştirilen 13. Kocaeli Kitap Fuarı resmi olarak başladı. Bu yılki etkinlik, Kocaeli Kongre Merkezi'nde düzenleniyor ve katılım oldukça geniş çaplı.

Kitaplara yönelmenin, hayal gücünü geliştirmenin muhteşem bir şey olduğunu dile getiren Erkan, “Bu yüzden insanları buraya davet ediyorum. Çok güzel bir dünya var burada.” ifadelerini kullandı.

Ortaokul öğrencisi Sude Nur Altun da fuara ikinci kez katıldığını, bugün de bir kitap aldığını kaydederek, fuarı gezdiği için heyecanlı olduğunu söyledi.

Kitap okumayı çok sevdiğini anlatan Altun, “Kitap okumak bence arkadaşın gibi. Onun sayfalarını çeviriyorsun. Konuşuyorsun onunla, çok güzel bir şey. Gece uyumadan önce 1 saat kitap okuyorum. Özellikle LGS’ye hazırlananlara, her gün 1 saate yakın kitap okumalarını öneriyorum. LGS için en önemli şey kitap okumak.” diye konuştu.

Yücel Korkmaz ise geçen yıl da fuarı ziyaret ettiğini dile getirerek, “Bu kadar kalabalık beklemiyordum ama gayet iyi. Aradığım kitapları buldum. Herkes istediği kitapları bulabilir. Bütün yayınevleri burada hemen hemen. Hepsi var. Gençlerin yoğunlukta olması beni daha da mutlu ediyor.” açıklamasında bulundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler