SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

“Aşık Shakespeare” Türkiye’de İlk Defa Sahnelendi

"Aşık Shakespeare" sahne üstünde 40, sahne arkasında 30 olmak üzere toplam 70 kişilik kadrosu ile Türkiye’de ilk defa tiyatro sahnelenecek.

Yayınlanma:
ABONE OL

Biletinial’dan yapılan açıklamaya göre, yüksek enerjisi, komedisi ve romantizmiyle dikkati çeken ve sahnelendiği tüm ülkelerde kapalı gişe oynanan “Aşık Shakespeare”, Serdar Biliş rejisi ve sahne üstünde 40, sahne arkasında 30 olmak üzere toplam 70 kişilik dev kadrosu ile Türkiye’de ilk defa tiyatroda sahne alacak.

Başrollerini Uraz Kaygılaroğlu (William Shakespeare) ve Nezaket Erden’in (Viola) üstlendiği, Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu, Piu Entertainment ve Zorlu PSM ortak yapımı “Aşık Shakespeare”, sıra dışı rejisi ile sezon boyunca Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde izlenebilecek. 6 ve 7 Ocak olmak üzere 2 gün üst üste icra edilecek bu özel performansın biletleri ise Türkiye’nin online etkinlik platformu Biletinial’da satışa çıktı.

Tiyatroya yazılan cesur bir aşk mektubu olarak yorumlanabilecek Aşık Shakespeare’de göz alıcı prodüksiyon, sıra dışı kostümler, etkileyici danslar ve özgün müzikler bir araya gelerek tiyatronun birleştiriciliğini ve sınır tanımazlığını ortaya koyuyor.

İLGİLİ HABER İl Göç İdaresi Müdürlüğü Personeli Kan Bağışı yaptı
"Aşık Shakespeare" sahne üstünde 40, sahne arkasında 30 olmak üzere toplam 70 kişilik kadrosu ile Türkiye’de ilk defa tiyatro sahnelenecek.

Oyunun şaşırtıcı atmosferini yansıtmak üzere bestelenen şarkılar, müzisyen Gülinler ve oyun için bir araya gelen özel orkestra tarafından sahnede canlı olarak seslendiriliyor.

Tiyatrodaki pek çok kalıbı yıkan ve tiyatroyu yeniden inşa eden William Shakespeare’in 16. yüzyıl İngilteresinde, yeni oyunuyla kendini ispat etme çabası içindeki gençliğine ve genç bir kadının erkeklerin dünyasında sahneye çıkmak için verdiği tutkulu mücadeleye odaklanan “Aşık Shakespeare”, Shakespeare dönemi tiyatrosuna ve yaşamına dair çağdaş bir perspektif sunuyor.

Oyun, bir tiyatro kumpanyasının Shakespeare’in oyununu sahneleme sürecini, bir dizi yanlış anlaşılmayı, karmaşayı, kralları, kazaları ve aşkın en tuhaf hallerini anlatırken Shakespeare ve Marlowe efsanesine de göz kırpıyor.

Genç Will’in tüm zamanların en büyük aşk hikayesi olan Romeo ve Juliet’i yazma sürecine tanıklık eden olağanüstü oyunun biletleri ise Biletinal’da.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler