SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Havran Mandalinasının Hasadı Sürüyor

Balıkesir'in Havran ilçesinde, tadı, çekirdeksiz olması ve ince kabuğuyla ilgi gören satsuma cinsi mandalinanın hasadı devam ediyor.

Yayınlanma:
ABONE OL

İlçede yaklaşık 250 bin mandalina ağacından yılda ortalama 400 bin ton ürün elde eden üreticiler, bunun yarısını yurt dışına gönderiyor.

Havran Kaymakamı Enver Özderin ve Gömeç Kaymakamı Mehmet Şirin Altay, Türk Patent ve Marka Kurumunca (TÜRKPATENT) coğrafi işaret tescili yapılan Havran mandalinasının üretildiği bahçelerde hasada devam eden üreticilere ve işçilere ziyarette bulundu.

Özderin ve Altay, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Emre Çakan’la mandalina tarlasını ziyaret ederek, hasada katıldı.

İLGİLİ HABER İl Göç İdaresi Müdürlüğü Personeli Kan Bağışı yaptı
Balıkesir'in Havran ilçesinde, tadı, çekirdeksiz olması ve ince kabuğuyla ilgi gören satsuma cinsi mandalinanın hasadı devam ediyor.

Havran Kaymakamı Özderin, hasatla ilgili bilgi alarak, tüm üretici ve çiftçilere bereketli bir sezon olması dileğinde bulundu.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler