SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İDDEF”ten Binlerce Öğrenciye Destek

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) "Öğrenciye Umut İlme Kalem Ol" eğitim projesi kapsamında, Afrika kıtası başta olmak üzere Suriye ve Filistin'deki öğrencilere kırtasiye ve kıyafet yardımında bulundu.

Yayınlanma:
ABONE OL

İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF), “Öğrenciye Umut İlme Kalem Ol” eğitim projesi kapsamında, yeni eğitim öğretim yılında binlerce ihtiyaç sahibi öğrencinin yanında oluyor.

Federasyon, Afrika kıtası başta olmak üzere Suriye ve Filistin’deki öğrencilere kırtasiye ve kıyafet yardımında bulunarak, eğitim setleriyle umut dolu bir başlangıç yapmalarını sağlıyor.

İDDEF tarafından yapılan açıklamaya göre, proje kapsamında temin edilen eğitim setleri, 2023-2024 eğitim öğretim yılında ders başı yapan öğrencilere ulaştırılıyor.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
İnsana Değer Veren Dernekler Federasyonu (İDDEF) "Öğrenciye Umut İlme Kalem Ol" eğitim projesi kapsamında, Afrika kıtası başta olmak üzere Suriye ve Filistin'deki öğrencilere kırtasiye ve kıyafet yardımında bulundu.

Yeni eğitim döneminin başladığı Afrika’daki eğitim merkezi ve medreselerde okuyan yoksul öğrenciler ile Gazze’deki okullarda eğitim almaya çalışan öğrencilere kıyafet yardımıyla birlikte çanta, defter, kalem, silgi ve kalemtıraş gibi malzemelerin bulunduğu kırtasiye seti hediye edildi.

İDDEF, “Öğrenciye Umut, İlme Kalem Ol” eğitim yardımı projesi kapsamında Afrika’nın Gine, Gana, Burkina Faso, Somali, Kenya, Tanzanya ve Etiyopya gibi ülkeleri ile Suriye ve Filistin’in Gazze şeridinde 15 bin öğrenciye ulaştı.

Hayırseverler, öğrencilerin kıyafet ve eğitim ihtiyaçlarının karşılandığı projeye, federasyonun internet sitesinden bilgi alarak katkıda bulunabiliyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler