SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Osmanlı Dönemi Mezarlıkları Aslına Uygun Onarıldı

Edirne'de, Osmanlı döneminden bugüne miras 22 mezarlık ve hazire alanının aslına uygun onarıldığı bildirildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Edirne Valiliği öncülüğünde başlatılan, Osmanlı dönemi mezarlıkları ve hazirelerinin ihyasına yönelik düzenlemeler tamamlandı.

İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Müze Müdürlüğü ekipleri, çalışmalar kapsamında ilk olarak kırık ve toprak altındaki mezar taşlarını tespit etti.

Bölgenin çevre temizliğini gerçekleştiren ekipler, taşların onarımını da aslına uygun yaptı.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Edirne'de, Osmanlı döneminden bugüne miras 22 mezarlık ve hazire alanının aslına uygun onarıldığı bildirildi.

İl Genel Meclisinin kasım ayı toplantısında, çalışmalar hakkında bilgi veren İl Özel İdaresi Destek Hizmetleri Müdürü Melek İnce, Osmanlı döneminden kalma mezarlık ve hazirelerin ekipler tarafından onarıldığını söyledi.

Görevlilerin titiz bir çalışma yürüttüğünü belirten İnce, “Tek tek taşlar temizlendi. Hazirelerin çevre temizliği güzel bir şekilde yapıldı. Kentimizde Osmanlı mirası camilerin hazireleri ve mezarlıkları aslına uygun onarıldı. Küçük camilerin hazireleri kendi ekiplerimiz tarafından, daha büyük camiler hizmet alımıyla onarıldı. Bakıma ihtiyaç duyan tüm yerler elden geçirildi.” ifadelerini kullandı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler