SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Tarihi Çağlayan Köprüsü 27 Yıl Sonra Barajın Suyu Çekilince Gün Yüzüne Çıktı

Kırklareli'nde baraj suyu altında kalan Çağlayan Köprüsü, su seviyesinin düşmesiyle gün yüzüne çıktı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kırklareli’nde 1996 yılında Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından inşa edilen ve Kırklareli Barajı suyu altında kalan Çağlayan Köprüsü, su seviyesinin düşmesiyle tekrar ortaya çıktı.

Kuzeydeki köylere alternatif ulaşım sağlayan köprü, 4 yıl önce su seviyesinin düşmesiyle gün yüzüne çıkmış ancak daha sonra tekrar sular altında kalmıştı.

Şebeke suyunun sağlandığı barajın su seviyesinin tekrar azalmasıyla birlikte, tarihi köprü yeniden görülebilir hale geldi.

İLGİLİ HABER Bilet Dükkanı Akıllı Seyahat Dünyasına Hoş Geldin İndirimi Başlattı
Kırklareli'nde baraj suyu altında kalan Çağlayan Köprüsü, su seviyesinin düşmesiyle gün yüzüne çıktı.

Kırklareli Barajı gibi bölgedeki diğer barajlarda da doluluk oranları geçen seneye göre düşük seviyede seyrediyor.

Kuraklık nedeniyle doluluk oranları her geçen gün azalan Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’daki 14 barajda ortalama doluluk yüzde 34’e geriledi.

DSİ Edirne 11. Bölge Müdürlüğünden alınan verilere göre Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da DSİ sorumluluğundaki barajlarda geçen yılın aynı döneminde 526 milyon 742 bin metreküp su bulunuyordu.

İlkbaharda beklenen yağışın düşmediği, yaz aylarında kavurucu sıcakların yaşandığı Trakya’daki barajlarda su seviyesi azalmaya devam ediyor.

Söz konusu barajlarda doluluk oranı son ölçümlerde 380 milyon 549 bin metreküp olarak ölçüldü. 1 milyar 112 milyon 968 bin metreküp depolama hacmine sahip 14 barajın ortalama doluluk oranı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 13’ün gerisinde kaldı.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler