SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

İzmit’teki Bıçaklı Kavga Davasında Sanıklar Tahliye Talebinde Bulundu

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaşanan bıçaklı kavga olayında hayatını kaybeden bir kişinin ölümüyle ilgili olarak 1'i tutuklu 2 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Yayınlanma:
ABONE OL

Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanık E.Ö.K. mahkeme salonunda hazır bulunurken, başka bir suçtan cezaevinde olan A.K. Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden duruşmaya katıldı. Sanıklar, beraat ve tahliye talebinde bulundu.

Sanık E.Ö.K’nin avukatı Aysun Torun, keşif yapılarak bıçağın bulunduğu ile olayın gerçekleştiği yerler arasındaki mesafelerin tespiti için bilirkişi raporu aldırılmasını talep ettiklerini belirterek, rapor doğrultusunda tanıkların tekrar dinlenilmesini istedi.

Müvekkilinin olay öncesinde kullandığı ilaçların etkisiyle soruşturma ve kovuşturma aşamasında çelişkili beyanlarda bulunduğunu savunan Torun, savunmasının yeniden alınmasını, “diğer sanık ve tanıkların soruşturma aşamasında alkolün etkisinde ifade verdiğinin dikkate alınması” gerektiğini söyledi.

İLGİLİ HABER Edirne’de Boşanma Aşamasındaki Eşi Tarafından Silahla Vurulan Kadın Öldü
Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaşanan bıçaklı kavga olayında hayatını kaybeden bir kişinin ölümüyle ilgili olarak 1'i tutuklu 2 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Torun, tutuklulukta geçen sürenin dikkate alınarak müvekkilinin tahliyesini, aksi kanaat durumunda birden fazla denetim yükümlülüğü karşılığı serbest bırakılmasını istedi.

E.Ö.K’nın diğer avukatı Mehmet Uğur Şahin, müvekkili için Adli Tıp Kurumundan istenen cezai ehliyetine ilişkin raporun beklenmesini, tutukluluk süresi ile mevcut delil durumu dikkate alınarak tahliyesini talep etti.

Sanık A.K’nin avukatı Nurcan Özlen de aleyhe olan hususları kabul etmediklerini aktararak, “Maktul, kaçak alkol satışı yapmaktadır. Müvekkilim ile diğer sanık bu alkolden kullanmıştır. Olay, alkolün etkisi altındayken gerçekleşmiştir. Alkolü kullanan sanıkların olay sırasında bilinçlerinin etkilenip etkilenmeyeceği hususunda rapor aldırılmasını talep ediyoruz.” dedi.

Cumhuriyet savcısı ise mütalaasında, sanık E.Ö.K. hakkında alınacak raporun sonucunun beklenmesi ile suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumuna göre tutukluluk halinin devamına karar verilmesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Sanıkların Müebbet Hapsi İsteniyor

İzmit ilçesinde 14 Ağustos 2022’de çıkan bıçaklı kavgada yaralanan İlhan Alan (60) hayatını kaybetmiş, gözaltına alınan E.Ö.K. ile A.K. tutuklanmıştı. A.K’nin yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliyesine karar verilmişti.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede 2 sanığın, “kasten öldürme” suçundan müebbet hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler