SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

HaberX

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Örgütlü Suç Operasyonunda 34 Şüpheli Yakalandı

Bursa merkezli dört ilde, "tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık, insan ticareti" gibi örgütlü suçlarla ilgili düzenlenen operasyonda, 34 şüpheli gözaltına alındı.

Yayınlanma:
ABONE OL

Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, “tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık, insan ticareti ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama” suçlarına karışan şüphelileri örgütlü bir şekilde çalışanlara yönelik 8 ay önce soruşturmayı başlattı.

Teknik ve fiziki izleme işlemlerinin ardından sabahın erken saatlerinde, toplam 57 farklı adrese eş zamanlı operasyon düzenlemek üzere harekete geçen 450 jandarma personeli, Bursa, İstanbul, Ankara ve Erzurum’da operasyonlarını başlattı.

Operasyonda, 1’i kamu görevlisi olmak üzere 34 zanlı yakalandı. 5 şüpheliye ilişkin yakalama çalışmalarına devam edildiği öğrenildi.

İLGİLİ HABER Edirne’de Boşanma Aşamasındaki Eşi Tarafından Silahla Vurulan Kadın Öldü
Bursa merkezli dört ilde, "tefecilik, yağma, nitelikli dolandırıcılık, insan ticareti" gibi örgütlü suçlarla ilgili düzenlenen operasyonda, 34 şüpheli gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve araçlarında yapılan aramalarda, 8 tabanca, 3 av tüfeği, 1 milyon 500 bin lira, çok sayıda çek, senet, tapu, simkart ve usb bellek ele geçirildi.

Ayrıca, suçtan elde edildiği değerlendirilen yaklaşık 6 milyar lira değerinde malvarlığına el konulacak.

Operasyonla ilgili paylaşılan görüntülerde, şafak vakti Bursa İl Jandarma Komutanlığından harekete geçen ekipler ile yapılan aramalarda ele geçirilen para, çek ve silah gibi materyallere yer verildi.

author avatar
HaberX Editör Haber Editörü
Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir. Haberx.com için başta gündem ve siyaset olmak üzere, ekonomi, spor ve son dakika haber akışının sağlanmasını üstlenmektedir.

İlgili Haberler